W piątek, 13 września o godz. 20 w Tu wystąpi Maćk Korba & Cinemanual. Wstęp: 30-40 zł.

To projekt multimedialny. Improwizowana muzyka i improwizowany obraz w pełnej synchronizacji. Niezwykłe połączenie gatunków muzycznych, na lirę korbową i wyobraźnię. Tradycyjne brzmienie liry przenika się z dźwiękiem syntetycznym urządzeń elektronicznych, preparowanym na żywo. Projekt wpisuje się we współczesny nurt eksperymentalnej muzyki w konwencji „Minimal Music” (Steve Reich). Muzyka nasyca się powstającym na żywo intuicyjnym obrazem „Specjalnych Projekcji Aktywnych – Cinemanual”. Obraz jest generowany analogowo i miksuje się z cyfrowymi projekcjami własnych montaży filmowych i animacji. Projekt reprezentował Polskie Radio na festiwalu Europejskiej Unii Radiowej – EBU Rudolstadt 2010. Zaprezentował też 2 godzinny spektakl multimedialny na scenie eksperymentalnej „MuLaKuż” – Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie 2012.

Maciek Cierliński – lira korbowa i elektronika. Muzyk grający głównie na lirze korbowej, również na Oud, Barbat, sitarze oraz dudukach. Lider projektu muzycznego „Maćko Korba”, współtwórca, wraz z Tomaszem Zygmontem, projektu „Lirnicy XXI w”. Współzałożyciel zespołów Yerba Mater, Stara Lipa. Członek zespołu Sláinte!, Village Kollektiv. W swojej karierze współpracował z wieloma czołowymi przedstawicielami kultury alternatywnej. W 2006 roku zaproszony został do muzycznej współpracy z Tony Gatlifem (reżyser filmów Latcho Drom, Vengo, Exils) przy premierze filmu „Transylwania” w Paryżu. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych i teatralnych (Makata, Studnia O). Stały współpracownik zespołów: Kayah & Transoriental Orchestra, Kapela ze Wsi Warszawa, Eternal Tear, Swoją Drogą Trio. Gościnnie wziął udział w koncercie Hey Umplugged 2008 emitowanym na żywo w MTV. Wystąpił na wielu koncertach w Polsce i na świecie, min na „BaliSpirit Yoga Festival” 2016 z Kayah & Transoriental Orchestra.
www.mackokorba.pl

Krzysztof Owczarek – Cinemanual – pionier wizualizacji analogowej (od 1989), idealnie zsynchronizowanej z muzyką. Współpracował z czołówką polskiej muzyki rozrywkowej np: Hey, Nosowska Solo, Myslovitz, Lao Che, Kapela ze Wsi Warszawa, Dezerter, oraz z kompozytorami muzyki współczesnej, symfonicznej i jazzowej. Obecnie łączy projekcje analogowe z projekcjami cyfrowymi (własne animacje, filmy, montaże).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alegorya
Siódme urodziny zespołu Alegorya
Rokowanie_LOGO
Rockowanie w Łódzkim Domu Kultury
alkoholica
Alcoholica w Iron Horse

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*