Maciej Rawluk w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)

Do 17 marca w Ośrodku Propagandy Sztuki można oglądać wystawę Macieja Rawluka pt. Jedynka.

To prezentacją cyklu fotografii, której główną bohaterką jest słynna droga krajowa nr 1. Artysta przejechał nią setki tysięcy kilometrów. Pretekstem do powstania tego cyklu, nad którym artysta pracował przez trzy lata, była refleksja, że legendarna „1” już tak naprawdę nie istnieje.

Autor podkreśla, że jeszcze do niedawna stanowiła jeden z najważniejszych polskich szlaków komunikacyjnych, ale także swoisty „kręgosłup kraju”, łączący „ponad 600-kilometrowy szlak zaczynający się granicą lądu w Gdańsku, a kończący przejściem granicznym w Cieszynie”. Na potrzeby projektu artysta przyjął stan trasy z przełomu lat 80. i 90.

Maciej Rawluk – twórca fotografii, filmów i działań audio. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Aleksandry Mańczak i Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Kudukisa (dyplom 1996). Prowadzi Pracownię Dokumentu Fotograficznego w Katedrze Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą.

/fot. MB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *