Maciej Biernat od siedmiu lat jest związany z Grot Budowlanymi Łódź. Początkowo, przez sześć lat pełnił funkcję statystka, a od ubiegłego sezonu jest asystentem trenera. Poza pracą w naszym klubie Maciek jest zaangażowany w czasie letnim, w prace przy siatkówce plażowej, gdzie od pięciu sezonów pełni rolę statystka kadry narodowej seniorów w siatkówce plażowej.

W tym roku Maciej Biernat poleci wraz z reprezentacją Polski na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. – Maciek to jedyny przedstawiciel Tauron Ligi, który weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w Tokio. To będą już drugie igrzyska z udziałem naszego trenera. Jesteśmy niesamowicie dumni, że w naszym sztabie mamy takiego reprezentanta. Trzymamy kciuki za występy chłopaków na piasku, jak również w hali! – powiedział prezes klubu Grot Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik.

Agnieszka Rutkowska: Kiedy wylatujesz do Tokio? Jaki jest Twój plan?

Maciej Biernat: W piątek, 16 lipca mamy ślubowanie w PKOLu, a następnego dnia, w sobotę, 17 lipca lecimy do Tokio. Rozgrywki startują 24 lipca. Mamy dwie pary: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz druga to Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Ja pełnię rolę statystyka obu par, pierwszym trenerem jest Grzegorz Klimek, a drugim Spirydon Karachalios.

Jak oceniasz szansę reprezentacji Polski?

Męska siatkówka plażowa jest bardzo wyrównaną dyscypliną i startują w niej 24 drużyny, z czego koło piętnastu ma realne szanse na medale, więc to pokazuje jak wyrównany to będzie turniej. Obie nasze pary są w tej światowej czołówce i każdy ma duże oczekiwania, ale wszystko zweryfikuje się podczas turnieju.

Wiem, że to już Twoje drugie igrzyska olimpijskie. Wcześniej, również z plażowiczami byłeś w Rio De Janeiro.

– Tak, lecę na igrzyska po raz drugi. Dla Piotrka i Bartka to również drugie IO, w Rio mieli siedemnaste miejsce. Dla Grzegorza Fijałka to trzecie, był w Londynie, w parze z Mariuszem Prudlem, gdzie zajęli piąte miejsce, a w Rio De Janeiro, również z Prudlem siedemnaste. Michał Bryl debiutuje na IO.

W jakich grupach są nasze duety? Z kim rywalizujemy?

Fijałek i Bryl są w grupie E. Zmierzą się z reprezentantami Brazylii, Chile i Maroka. Natomiast para Kantor i Łosiak są w grupie F i zagrają z Japończykami, Niemcami oraz Włochami.

Kiedy jest finał?

– W sobotę, 7 sierpnia.

W takim razie powodzenia i do zobaczenia po 7 sierpnia!

Do zobaczenia!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
AllStar Volley Show w Atlas Arenie
_MG_3065
ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani Toruń 3:2 (foto)
6siat4
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/14 – 4 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*