allesW najbliższy piątek (10 kwietnia) o godzinie 21.00 w klubie DOM, rozpocznie się kolejna impreza z cyklu Machineries. Gwiazdą wieczoru będzie francuski duet Minuit Machine, obok którego na scenie pojawią się rodzime składy: Alles i CLICKS. Bilety, w cenie 30 złotych, do nabycia przed koncertem.

Minuit Machine tworzą dwie Francuzki: Hélène de Thoury i Amandine Stioui. Muzyka tego duetu, obfitująca w ciężkie, elektroniczne brzmienia perkusji, mroczne, syntezatorowe melodie i wyraziste wokale, jest efektem inspiracji zespołu takimi gatunkami jak minimal wave czy rock elektroniczny. W październiku ubiegłego roku ukazał się debiutancki album Minuit Machine, zatytułowany Live & Destroy. Występ w DOMu będzie pierwszą okazją do posłuchania artystek na żywo w Polsce.

https://www.youtube.com/watch?v=<span style="line-height: 1.5;">3qcYOoprSoo<span style="line-height: 1.5;">

Alles to wspólny twór dwóch aktywnych działaczy na łódzkiej scenie, którym nowych dźwiękowych doznań nigdy dość. Pawłowi Strzelcowi (znanemu dotychczas z grupy Już Nie Żyjesz) i Marcinowi Reguckiemu (członkowi zespołu Bruno Schulz), udało się stworzyć pod szyldem Alles efektowną muzyczną propozycję, łączącą w sobie jednocześnie minimal, electropunk, dark-, synth- i coldwave. Panowie mają za sobą niezwykle udany, pełnowymiarowy debiut Post (wydany przez meksykański label Mecanica Records na kasecie i winylu), wobec którego ucho żadnego pasjonata zimnofalowej stylistyki nie pozostanie obojętne. 

https://www.youtube.com/watch?v=<span style="line-height: 1.5;">dUQsO7NqgeI</span><span style="line-height: 1.5;">

CLICKS to projekt za który odpowiedzialny jest Wojciech ‘kr-lik’ Król, znany przede wszystkim z Controlled Collapse. Oprócz niego, zespół obecnie tworzą Tom Tylor (Slave Stage) oraz Łukasz Klaus (19 Wiosen, CKOD, NOT). Clicks, to zarówno taneczny bit, jak i ciężkie, charczące  bassy. To wyjątkowe połączenie  electropopu z punkiem, a nawet trancem. W tym roku, zespół zadebiutuje albumem Glitch Machine.

Machineries to jednak nie tylko koncerty, ale też popisy djskie. W piątkową noc, za konsoletą pojawią się: Void (Deathcamp Project, UNKNOWN PLΣASVRΣS), kr-lik (Controlled Collapse, CLICKS) i Cat’s Whiskers.

Przypominamy! Machineries odbędzie się już w najbliższy piątek, 10 kwietnia w klubie DOM. Start: 21.00. Bilety, w cenie 30 złotych, do nabycia przed imprezą.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
a2015-11-07_21-17-03
Koncerty w Łodzi – kwiecień 2016
Ga-Ga Zielone Żabki i Pogo-da w Żarty Żartami
hania2
Hania Stach w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*