malaprywataJuż niebawem – 4 kwietnia – czeka nas wszystkich nie lada gratka. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w Art_Inkubatorze zbiegną się ścieżki prowadzące z Nowego Jorku, Tuwy, Wiednia, Sorgenfri, Gdańska i Krakowa. Z ich przecięcia powstanie „Mała Prywata”, czyli echo Musica Privata. Tego dnia usłyszymy: Sainkho Namtschylak w duecie z Nedem Rothenbergiem oraz trio Rafał Mazur/Mikołaj Trzaska/Peter Ole Jorgensen.

Sainkho Namtchylak to tuwińska artystka, wirtuozka śpiewu gardłowego. Do jej najciekawszych wcieleń należy współpraca z improwizatorami – przede wszystkim Evanem Parkerem czy Nedem Rothenbergiem (saksofon, klarnet, shakuhachi). Ten drugi, który tego dnia też odzwiedzi Łódź, to kultowa postać nowojorskiej sceny skupionej wokół osoby J. Zorna. W 1996 Rothenberg i Sainkho wydali płytę „Amulet”, która do dziś dla wielu miłośników i praktyków muzyki improwizowanej stanowi ważny punkt odniesienia. Kto wie, może z łódzkiego koncertu też powstanie płyta?

Trio Trzaska/Mazur/Jorgensen powstało w roku 2015 i składa się ze znakomitych muzyków, którzy aktywni są w w wielu składach. To konkretne połączenie powstało z inicjatywy Mikołaja Trzaski (sakosofony, klarnety), który współpracował wcześniej zarówno z Rafałem Mazurem (bas) jak i Peterem-Ole Jorgensenem (perkusja). Ponieważ Rafał jest z Krakowa, a Peter i Mikołaj reprezentują klimaty raczej nadmorskie, można się spodziewać, że spotkanie na neutralnym gruncie byłej Kongresówki przyniesie ciekawy efekt.

Jak wiadomo, Musica Privata to organizacja działająca całkowicie non-profit oraz na zasadach crowd-fundingu. Dlatego, aby koncert mógł się odbyć, musimy zebrać minimum 50 osób, które kupią bilet wcześniej. W celu zakupu cegiełek-biletów prosimy dokonywać wpłat na konto: Michał Rupniewski, ul. Parkowa 2/4, 48-317 Korfantów o numerze: 77 1140 2004 0000 3002 7504 0537. Już wiele dziwnych rzeczy nam się udawało, więc wierzymy, że i tym razem nam się uda.

Bilety w cenie 50 i 40 złotych (ulga przysługuje uczniom i studentom) dostępne będą także w dniu wydarzenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Hash Coookie w TU
finkk
Koncerty w Łodzi – luty 2015
LemON w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*