ulan_bator2Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza 26 czerwca o godz. 19 na ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu Mała Literacka. Ten rok zakończymy wybornie, bo Literaturą w dobrym według Piotra Bikonta i Andrzeja Chętki.

Wszyscy wiemy, w jakim ciastku zasmakował Proust i jakim rarytasem częstowała Babette. Wiemy, jakie śniadania jadano w Soplicowie i Nowłoci, co podawano na stole angielskiego króla. Wiemy wiele, ale nikt nie wie tyle, ile Piotr Bikont! To on podczas spotkania w Małej Literackiej opowie o smacznej literaturze i specjałach na literackich talerzach. Ze swym estetyczno-kulinarnym doświadczeniem akompaniował mu będzie Andrzej Chętko. Dwaj znawcy smaków sztuki i kuchni zabiorą nas w nieziemsko smakowitą i wyborną podróż. Zapraszamy do Małej Literackiej!

Piotr Bikont (ur. w 1955 w Poznaniu) – reżyser, dziennikarz i publicysta, działacz opozycji w PRL, krytyk kulinarny. W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi wyreżyserował spektakle: Śmieciarz, dziwka, złodziej, jego żona, człowiek we fraku i jego kochanka (1998), Kto nie ma, nie płaci (2011), Wszystko o kobietach (2013).

Andrzej Chętko (ur. w 1951 w Lublinie) – pedagog, typograf, performer. Wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczy rozumienia sztuki współczesnej. Przez wiele lat związany z poezją konkretną i ruchami kontrkulturowymi. Posiada doświadczenie z zakresu filmu animowanego, sztuki video i literatury eksperymentalnej. Od połowy lat 90. redaktor graficzny periodyku literackiego „Tygiel Kultury” i projektant książek. Od wielu lat współpracownik „Kroniki Miasta Łodzi”. Współtwórca i organizator Festiwalu Mediów w Łodzi poświęconego filmowi dokumentalnemu. Nagrodzony odznaką Zasłużonego dla Miasta. Laureat Nagrody Ministra Kultury. Jego prace znajdują się w MoMA i zbiorach prywatnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kosinski
Jerzy Kosiński – bez MASKI
zeg
Spotkanie z Izabelą Kawczyńską i Marcinem Zegadło
Maria Duszka w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*