maslowskaMała Literacka zaprasza 19 kwietnia o godz. 16 do Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi na spotkanie autorskie Doroty Masłowskiej z muzyką na żywo. Porozmawiamy o nowej książce pisarki „Więcej niż możesz zjeść”.

Muzyka na żywo: Marcin Zabrocki, oprawa wizualna: Maciej Chorąży, prowadzenie spotkania: Agnieszka Cytacka. Wstęp jest bezpłatny.

„Więcej niż możesz zjeść” to zbiór publikowanych przez Dorotę Masłowską w magazynie „Zwierciadło” w latach 2011-2013 tekstów o jedzeniu. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. Zilustrowane przez wybitnego rysownika Macieja Sieńczyka, przewrotne w formie i treści, nie uchylają się od szerszej refleksji socjo- i antropologicznej.

Dorota Masłowska o swojej książce:

„Wszyscy wiedzą, że piszę książki, że nagrywam płyty, a mało kto domyśla się, że w wolnym czasie również trochę jem. O tym nieujawnianym dotąd fakcie pisałam do magazynu „Zwierciadło” felietony; przez 2 lata prowadziłam tam rodzaj rubryki spożywczej, w którym z właściwą sobie swadą opisywałam jedzone jedzenie.
Te grubymi nićmi szyte refleksje kulinarne stanowiły jednak wyłącznie pretekst dla rozważań szerszych: chwalenia się zagranicznymi podróżami, opisywania potknięć moralnych znajomych, czy ujawniania drastycznych szczegółów ze swoich operacji plastycznych. Dziś opatrzone genialnymi ilustracjami Macieja Sieńczyka ze wzruszeniem kieruję do rąk czytelnika”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pulsliteratury
VII Festiwal Puls Literatury – Region
komukibisuja
Kawiarnia Literacka: Leszek Engelking
pilch
Mała Literacka: Pilch w sensie ścisłym. Biografia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*