Mała Literacka: Agnieszka Wójcińska / Perspektywa mrówki

mrowkaW niedzielę, 17 stycznia o godz. 16 w Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi rozpocznie się pierwsza w tym roku Mała Literacka. Wstęp wolny.

Łódź odwiedzi Agnieszka Wójcińska – autorka dwunastu rozmów z wybitnymi reporterami świata, m.in. laureatką literackiej nagrody Nobla 2015 Swietłaną Aleksijewicz. „Perspektywa mrówki” to już drugi – po „Reporterach bez fikcji” – tom wywiadów autorstwa Wójcińskiej.

Agnieszka Wójcińska rozmawia z: Swietłaną Aleksijewicz, Markiem Dannerem, Jeanem Hatzfeldem, Chloe Hooper, Kjetilem Stensvikiem Østli, Martinem Pollackiem, Yoani Sánchez, Drauzio Varellą, Edem Vulliamy, Günterem Wallraffem, Liao Yiwu i Maciejem Zarembą Bielawskim. Zbiór dwunastu rozmów z wybitnymi reporterami z całego świata to inspirująca podróż przez labirynt reporterskiej pracy. Agnieszka Wójcińska nie boi się zadawać pytań, często trudnych i nieoczywistych, a odpowiedzi bohaterów książki pozwalają zagłębić się w tajniki zawodu oraz spojrzeć na reportaże z innej, bardziej intymnej perspektywy.

Agnieszka Wójcińska (ur. 1976) – z wykształcenia psycholożka. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na UW i Polską Szkołę Reportażu. Publikuje m.in. w „Polityce”, „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Zwierciadle” i „Midraszu”. Jest autorką zbioru rozmów z polskimi reporterami „Reporterzy bez fikcji” oraz redaktorką antologii „Mur. 12 kawałków o Berlinie”. Mieszka w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *