MA w Pop’n’Art

02fott9 czerwca o godz. 21:30 w Pop’n’Art wystąpi MA. Po koncercie after z Kuki Monstah. Bilety na koncert+after do zakupienia/rezerwacji w lokalu Pop’n’Art lub pod numerem telefonu 786084343 w cenie 20 zł.

„Ciekawe, jak brzmi dźwięk, który mógł powołać świat do istnienia?” – takim kluczem muzycy MA otwierają swoją artystyczną przestrzeń. MA to wielka podróż piątki przyjaciół, którzy łącząc brzmienia analogowych zabawek z dobrodziejstwami nowoczesnej technologii, tworzą dźwięki, których chce się nie tylko słuchać. Chce się z nimi śmiać, ruszać i dzięki nim oswobodzić z powszedniej spinki. Chce się nie bać życia, po prostu.

Szukając czegoś bardzo pierwotnego i czystego, MA pokazuje, że inspiracje leżą nie tylko w zgranym studyjnym kolektywie, ale również w osobliwych miejscach, jak poddasze starego młyna z trzeszczącą podłogą, brzeg jeziora czy leśna polana wraz ze swymi sekretami ukrytymi od ściółki poprzez runo aż po korony drzew. I dalej, hen, z magicznej ziemi do mistycznego nieba, a osobliwy głos wokalistki Martyny Szczepaniak dopełnia ten ruch w stronę życia. W ich muzyce przeplatają się tembry natury i sugestywnego soulu, ale też słychać w niej wyraźnego rhythm’n’bluesa, rdzenny doo wop, electro czy hip-hop. Łączenie starego z nowym dotyczy nie tylko instrumentalnych aspektów twórczości MA, ale i sfery semantycznej. Język współczesny wzbogacają o stare dialekty plemienne.

Zespół nagradzano na Hard Rock Rising (zwycięzca w krajowym finale światowego konkursu), The Best Band of Music Lab 2014 (pierwsza nagroda), Festiwalu Młodych Talentów 2016, Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM (statuetka za klip „Ancestors” w kategorii „Innowacja”).

Mimo, że MA narodzili się w lutym 2014 r., to w składzie ma doświadczonych muzyków, znanych wcześniej z formacji Big Fat Mama, Charlie Monroe i Arka Noego. Wprawę zdobywali na wielu małych i kilku dużych scenach na całym świecie, m.in.: Montreux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Festiwalu Opole.

Martyna Szczepaniak – wokal, instrumenty perkusyjne
Aleksander Szerszeń – gitara, wokal
Dominik Szczepaniak – perkusja, wokal
Kuba Maciejewski – instrumenty klawiszowe, gitara
Mateusz Samolong – bas, wokal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *