klubdomW piątek, 3 marca o godz. 21 w DOMu rozpocznie się impreza Jazzko Live. Na scenie pojawi się formacja MA, po koncercie tradycyjnie jazzteczka serwują Kuki i Dj Late. Wstęp na koncert kosztuje 20 zł, na after wstęp bezpłatny.

Część składu MA wywodzi się ze znanej Wam na pewno Big Fat Mamy.  Szukając czegoś bardzo pierwotnego i czystego, MA pokazuje, że inspiracje leżą nie tylko w zgranym studyjnym kolektywie, ale również w osobliwych miejscach, jak poddasze starego młyna z trzeszczącą podłogą, brzeg jeziora czy leśna polana wraz ze swymi sekretami ukrytymi od ściółki poprzez runo aż po korony drzew. I dalej, hen, z magicznej ziemi do mistycznego nieba, a osobliwy głos wokalistki Martyny Szczepaniak dopełnia ten ruch w stronę życia.

W ich muzyce przeplatają się tembry natury i sugestywnego soulu, ale też słychać w niej wyraźnego rhythm’n’bluesa, rdzenny doo wop, electro czy hip-hop. Łączenie starego z nowym dotyczy nie tylko instrumentalnych aspektów twórczości MA, ale i sfery semantycznej. Język współczesny wzbogacają o stare dialekty plemienne.

Zespół nagradzano na Hard Rock Rising (zwycięzca w krajowym finale światowego konkursu), The Best Band of Music Lab 2014 (pierwsza nagroda), Festiwalu Młodych Talentów 2016, Festiwalu Polskich Wideoklipów YACH FILM (statuetka za klip „Ancestors” w kategorii „Innowacja”).

Mimo, że MA narodzili się w lutym 2014 r., to w składzie ma doświadczonych muzyków, znanych wcześniej z formacji Big Fat Mama, Charlie Monroe i Arka Noego. Wprawę zdobywali na wielu małych i kilku dużych scenach na całym świecie, m.in.: Montreux Jazz Festival, Przystanku Woodstock, Festiwalu Opole.

Martyna Szczepaniak – wokal, instrumenty perkusyjne
Aleksander Szerszeń – gitara, wokal
Dominik Szczepaniak – perkusja, wokal
Kuba Maciejewski – instrumenty klawiszowe, gitara
Mateusz Samolong – bas, wokal

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
laj14
VII Letnia Akademia Jazzu
plakat_bagdad_web
Little White Lies w Bagdad Cafe
fono4
Fonografika Young Stage #5 w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*