Zespół Łydka Grubasa świętuje dwudziestolecie działalności. Z tej okazji grupa zaprasza na jubileuszową trasę koncertową. By podkreślić wejście w dojrzałość, członkowie kapeli nazwali trasę „Żarty na bok, czyli XXL-ecie Łydki Grubasa”.

Koncertowe tournée rozpocznie się w marcu i obejmie kilkadziesiąt miejscowości w całej Polsce.

„Mamy w planach uraczyć Was absolutnie zabójczym zestawem utworów. Usłyszycie łydkowy crème de la crème, czyli najlepsze i najbardziej soczyste z dźwięków, które wykluły się w trakcie wszystkich lat naszej działalności” – mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista Łydki. „Pancerne przeboje, najbardziej żywiołowe, najbardziej wykręcone numery plus wiele niespodzianek, którymi postaramy się konkretnie zaskoczyć Publiczność. Chcemy, żeby na sali, na scenie i pod sceną doszło do absolutnej anihilacji”.

Jak podkreślają członkowie zespołu, trasa stanowić też będzie podsumowanie pewnego rozdziału w jego historii.

„Zawsze marzyliśmy o tym, żeby na pełen etat oddać się tworzeniu muzyki i graniu koncertów. Minęło już dwadzieścia lat. Udało nam się to zrealizować i oczywiście jesteśmy dumni z owoców naszej pracy, ale czujemy też odpowiedzialność i dług wobec naszej Publiczności” – powiedział nam Artur „Carlos” Wszeborowski, basista grupy. „Do tego nawiązuje między innymi nazwa nowej trasy. Nie zamierzamy zmienić się teraz w kapelę pogrzebową, natomiast doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy pracować ze zdwojoną mocą, by jubileuszowe koncerty okazały się wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla tych, którzy zdecydują się na nie przyjść”.

Pierwszy etap trasy to wiosenne koncerty klubowe. Łydkę będzie można też zobaczyć na wielu scenach plenerowych w miesiącach letnich. Kulminacja trasy to jesień 2022 i weekend finałowy w grudniu.

„Branża powoli odżywa po pandemii” – mówi Marcin Koćmierowski, manager grupy. „My również mamy nadzieję, że uda się wreszcie solidnie pograć w pełnym wymiarze frekwencyjnym, bez obostrzeń i limitów. Zamiary mamy bardzo ambitne – mnóstwo koncertów, spośród których lwia część odbędzie się z udziałem sekcji dętej. Zespół szykuje właśnie w studiu specjalne nagrania z udziałem gości na  rocznicę, a w planach jest również nagranie zawodowego koncertowego DVD. Szykuje się wspaniała trasa, Łydka będzie grać dla Was do upadłego. Zapraszamy na naszą XX-tkę, zagrajmy razem rock’and’rolla jak należy!”

Łydka Grubasa – trasa XX-lecie (wiosna 2022)

 

19.03 ŁÓDŹ wspólnie z ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW

https://fb.me/e/61Ur5ZBcT

 GoOut: https://goout.net/pl/bilety/lydka-grubasa/gnfm/

 Kup Bilecik: https://bkb.pl/70598-2ffbd

 eBilet: https://sklep.ebilet.pl/adav/277252852059996167

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
malek
Jerzy Małek Group w Szafie
416cce0d95f9f91ccb260964644b2745e8155cbd5957532
Zbigniew Wodecki w Teatrze Małym
turbo_w_luce_20130928_1344375428
Turbo w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*