lxmpWe wtorek, 8 października o godz. 21 w Niebostanie rozpocznie się koncert LXMP i HOKEI. Wstęp wynosi 10 zł.

LXMP – (Warszawa, LADO ABC)

Piotr Zabrodzki bass, synths
Macio Moretti drums, synths

LXMP to projekt dwóch nienajlepiej ubierających się warszawiaków – Piotrasa i Maciasa, którzy na codzień znani są jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba albo jako 60 Minut Projekt – godzinny duet dramenbejsowy. LXMP jednakowoż eksploruje inne obszary zainteresowań bohaterów tej z trudem skleconej notki, która będzie od teraz krążyć po internecie w tysiącu permutacji, ale zawsze z tym co teraz napisałem, bo wiadomo, ze jak jest tak w środku tekstu, to ten co robi copypaste, to tu już nie dojdzie i poooszło. Czy weźmiesz i wytniesz teraz? Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20, Piotras i Macias starają się przywołać wspomnienia romantycznych spacerów po działkach, nieusprawiedliwionych nieobecności na wuefie lub też smaku śniegu na Kalatówkach. Jak to pięknie powiedział prof. Andrzej Obczyński: „Chodzi o to, żeby był rozpierdol”. 14 maja 2010 Lado ABC wydało ich płytę zatytułowaną zgodnie z prawdą „Trois Suites + Une Miniature”, a zawierającą nieco ponad 20 minut muzyki. W 2012 zespół wydał dwa albumy (z planowanej serii czterech) jako trio ze specjalnie zapraszanymi do tego celu gośćmi (dwaj pierwsi to Chad Popple i Kazuhisa Uchihashi). Jednym z ostatnich projektów była reinterpretacja klasycznego albumu Herbie Hancocka „Future Shock” na zamówienie Unsound Festival, która w wersji płytowej ukaże się na wiosnę 2013.

https://www.youtube.com/watch?v=SF3GQwFkBec

HOKEI – (Bydgoszcz-Warszawa, LADO ABC, Milieu L’acephale)

Piotr Bukowski – gitara
Igor Nikiforow – perkusja, wokal, syntezator
Tomek Popowski – perkusja
Kuba Ziołek – wokal, bas, syntezator

Założony w 2012 roku przez Piotrka Bukowskiego (Xenony, Duży Jack, Stwory) warszawsko-bydgoski zespół skupiający muzyków takich zespołow jak Ed Wood, Stara Rzeka, Alameda Trio, Pictrorial Candi, Tien’ Lai, Innercity Ensamble szturmem zdobył publiczność i szybko zdobył renomę jednego z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. Hokei łączy szkoły rock in opposition, noise, kraut, oraz post rock, i jeśli wciąż to niewiele mówiace hasła, trzeba zaufać bo kwartet z niezwykłą precyzją i energią eksploruje pogranicza gitarowo-perkusyjnego eksperymentu.

Gdzieś w połowie trasy Warszawa–Bydgoszcz, starając sie dostrzec fragment czystego krajobrazu, powiedzieliśmy sobie, że trzeba grać. Resztki stresu, z którymi wciąż walczymy, rozpraszaja wzrok. Proste i natrętne adhd nowych możliwosci. Emocjonalna próżnia, na którą reagujemy pokoleniowym nadciśnieniem. Krawedź, a jeśli pęknie, rozpruje sie na miliony małych nitek. Pozostaje nam jedynie dyscyplina. Hokei to japońska sztuka walki, szkoła zapamiętywania i powtarzania. Tego co było – w to co jest. Hokei to zespół muzyczny, który stara się za wszelką cenę trzymać tych zasad. Szyjesz diabła – mówiła mi babcia gdy trząsłem nerwowo nogą pod stołem. Zawsze czekałem kiedy to powie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tapas Music Festiwal na OFF Piotrkowskiej
Pornografia w Woolturze
anotherpink
Another Pink Floyd w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*