DSC_0038-2Pierwsza odsłona cyklu Luzo Fonia już za nami. W niedzielę bowiem, w kawiarni Daleko Blisko odbyła się impreza której tematem przewodnim był brazylijski karnawał, a w szczególności samba. I tak, przy okazji Ostatków i zbliżającego się końca Karnawału, mieliśmy możliwość obejrzenia pokazu samby, a później nauczenia się jej podstaw.

Brazylijskich ruchów uczyła Monika Krawczyk, instruktorka z łódzkiej szkoły tańca Urban Dance Zone. A jak widać na zdjęciach – chętnych do nauki nie brakowało. Uczestnicy mieli też okazję spróbować egotycznych drinków i deserów inspirowanych brazylijskimi słodkościami. Przede wszystkim jednak niedzielna impreza była okazją potańczenia do muzyki z różnych zakątków luzofońskiego świata (Samba, Bossa, Nova, Zouk, Sertaneja, Kizomba, Semba). Za rozruszanie parkietu zaś odpowiadała pomysłodawczyni i współorganizatorka – Yogo Jankowska.

joomplu:104708

Luzo Fonia to cykl wydarzeń mających na celu promowanie kultury obszarów posługujących się językiem portugalskim. Powstał on w wyniku wielkiej fascynacji różnorodnością, muzyką, tańcem oraz bogactwem kulturowym krajów, gdzie mówi się językiem Luísa Vaz de Camões oraz wszelkimi jego odmianami (także Crioulo z Wysp Zielonego Przylądka).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_7658
XIX Festiwal Zdrowia, Wróżb i Niezwykłości (foto)
Mikołajkowe prezenty hand made – nie kupuj masówki!
9lipca_016
29. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne rozpoczęte (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*