Luxtorpeda w Łódzkim Domu Kultury (foto)

IMG_6218Luxtorpeda zagrała w Łodzi. Koncert zorganizowano w czwartek, 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury. Formacja powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich grup jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.

Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

joomplu:102739

Grupa ma na koncie trzy płyty – „Luxtorpeda”, „Robaki” oraz „A morałej tej historii mógłby być taki, mimo że curkowe, to jednak buraki”. Znalazły się na nich utwory takie, jak „Niezalogowany”, „Autystyczny”, „Za wolność”, „Hymn”, „Gimli”, „Pusta studnia” czy „Mambałaga”.

Luxtorpeda to połączenie brzmień garażowo-punkowo-rockowych z rapem. Teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei.

Zobacz także:

Luxtorpeda w Dekompresji (foto)

Lemon Festival 2013 – dzień pierwszy (foto+wideo)

Ursynalia: The Tour – Luxtorpeda i Chemia (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *