W piątek, 14 grudnia w The Rollin’ Barrel wystąpi Lustro. Wstęp wynosi 10 zł.

Zespół o sobie:

Początki zespołu sięgają 2003 roku. Po kilku roszadach skład ustabilizował się rok później. Formację tworzą wtedy wokalista Konrad Przerwa, gitarzyści Grzegorz Kowalczyk i Jacek Falkiewicz, basista Artur Rudnicki oraz perkusista Artur Sulikowski. Jeszcze w 2004 roku formacja zadebiutowała piosenką “Ja, twój cień” wydaną na składance “Rock Atak”. Jednak o Lustrze zrobiło się głośno dopiero w 2007 roku. Kapela zgłosiła się do udziału w festiwalu Jarocin 2007. Muzycy wrócili stamtąd ze statuetką “Złotego Kameleona”, przyznaną przez jarocińską publiczność. Piosenka “Tak jak ty” na tyle spodobała się Piotrowi Kaczkowskiemu, że trafiła na przygotowywaną przez niego kompilację “Minimax pl Jarocin 2007″. Utwory Lustra zaczęły regularnie pojawiać się w rozgłośniach radiowych działających na terenie całego kraju. Formacja wystąpiła na przeglądzie Mayday Festiwal w Głogowie, także na Jeleniogórskiej Lidze Rocka.

Lustro dzięki udziałom w przeglądach organizowanych na terenie całej Polski, stopniowo zyskiwało sławę przekraczającą zasięg lokalny. 16 marca 2008 w rodzinnym Radomiu miał miejsce koncert z okazji pięciolecia działalności Lustra. Niedługo potem do zespołu zgłosili się przedstawiciele firmy MJM Music PL. Pod koniec maja grupa miała już podpisany kontrakt fonograficzny. Do końca sierpnia muzycy intensywnie pracowali nad debiutanckim krążkiem.

Pierwszym zwiastunem nadchodzącej płyty był singiel “Jestem tu”, który trafił do mediów 22 września 2008 r. Niecały miesiąc później zespół poparł piosenkę wideoklipem. 9 lutego 2009 zespół wypuścił drugi singiel “Tyle dróg”. Oba utwory zostały bardzo dobrze przyjęte przez rozgłośnie radiowe, co zaowocowało zamieszczeniem ich na wielu playlistach oraz listach przebojów. 11 maja został wypuszczony singiel “Po drugiej stronie”, do którego również został nakręcony teledysk. 29 maja 2009 r. ukazał się debiutancki krążek „Po drugiej stronie” Patronat medialny nad debiutancką płytą objęła Trójka Polskie Radio. Zaowocowało to również koncertem 21 listopada 2010 r., w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie na żywo zaprezentował utwory ze wspomnianej płyty.

W 2010 zespół rozpoczął pracę nad materiałem do drugiej płyty. Pod koniec roku ukazał się w mediach pierwszy zwiastun albumu „Spokojnie to tylko wojna” – singiel „Niedokończony film”. 24 stycznia 2011 światło dzienne ujrzał drugi singiel „Spokojnie” i teledysk do tej piosenki. Premiera płyty miała miejsce 7 marca 2011 r. Rok 2011 to działania promocyjne związane z albumem „Spokojnie,to tylko wojna” ale także współpraca z historykiem Przemkiem Bednarczykiem dla którego projektów zostały nagrane rockowe wersje pieśni patriotycznych. Miedzy innymi „Rozszumiały się wierzby płaczące” , „Warszawskie dzieci” oraz autorski utwór „Święty Boże” do słów poety Kazimierza Wierzyńskiego.

Koniec 2011 i początek 2012 to nawiązanie współpracy ze stacjami radiowymi w Irlandii i UK czego owocem było zarejestrowanie singla – piosenki „Po drugiej stronie” w wersji anglojęzycznej. Premiera utworu ” On the other side” miała miejsce w lutym 2012 na falach NEAR 90,3 FM (Dublin, Irlandia) w programie „Polska Tygodniówka” Tomasza Wybranowskiego – ojca chrzestnego tego projektu.

W czerwcu 2012 r., po wielu latach współpracy z zespołu odchodzi dotychczasowy wokalista Konrad Przerwa. Okres do lipca 2013 to czas poszukiwania nowego głosu zespołu. Jednak nie jest to czas stracony, wręcz przeciwnie -bogaty w doświadczenia,w ,którym powstaje szereg nowych utworów z myślą o kolejnym wydawnictwie. Styczeń 2015 -radosna wieść ,powrót do korzeni..do zespołu wraca Konrad Przerwa-pierwszy wokalista z ,którym bydowliśmy zespół i jego tożsamość.Następuje też zmiana i nowym basistą zespołu zostaje Mirek Kundys. Rok 2016 zaowocował nowym albumem „Gloria Victis” którego premiera odbyła się 20 maja.To nietypowy i oryginalny projekt powstały przy współpracy z pasjonatami historii> We wrześniu 2017 nagrany został singiel- piosenka „Nie ronię łez” do której również powstał teledysk. Jest to zapowiedż kolejnego większego wydawnictwa. W maju 2017 odwiedziliśmy kontynent amerykański prezentując na koncercie w Toronto materiał z płyty “Gloria Victis” Koncert odbył się w parku im.I Paderewskiego na zaproszenie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tune w Domu Literatury
botti
Chris Botti w Wytwórni
PROG on DAYS 2019 w Łódzkim Domu Kultury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*