polwka_na_starym_rynku_20100703_2009096305W piątkowy wieczór „Ludożerca” zawładnął łódzkim Rynkiem Starego Miasta – a to za sprawą odbywającej się tam Polówki, czyli pokazów filmów „pod chmurką” 

Główną rolę w filmie „Ludożerca” gra Zbigniew Zamachowski. Aktor kreuje postać króla – tyrana, postrach wszystkich poddanych. Pewnego dnia postanawia spłodzić dziedzica, oczywiście z kobietą z ludu.

W produkcji pojawiają się również między innymi Olaf Lubaszenko, Paweł Królikowski i Jarosław Gruda. Tłem dla fabuły jest oczywiście Łódź. Aż trudno uwierzyć, że ta komedia, charakteryzująca się, może miejscami nieco prostackim, ale wciąż błyskotliwym humorem, jest prawie całkowicie nieznana.

Czas do zapadnięcia ciemności i rozpoczęcia seansu wypełniły konkursy i projekcje filmów krótkometrażowych. Łodzianie mogli obejrzeć prawdziwe perełki z archiwum łódzkiej „Filmówki”: „Słonia” Agnieszki Osieckiej, „Film że mucha nie siada” Michała Poniedzielskiego, „Uwerturę” Marka Piwowarskiego, „Rozbijemy zabawę” Romana Polańskiego, „Urząd” Krzysztofa Kieślowskiego i „Take five” Zbigniewa Rybczyńskiego.

Już za tydzień w piątek na Rynku Starego Miasta zobaczyć będzie można natomiast „Powrót wilczycy” – polski horror kostiumowy z 1990 roku.

Filmy w ramach „Polówki” oglądać można także we wtorki w Parku na Zdrowiu oraz w środy w Parku im. Poniatowskiego. Organizatorzy czekają na widzów od godziny 21, seans zaczyna się po zapadnięciu ciemności, około 21:30.

Pokazy są bezpłatne, warto zaopatrzyć się w koce, karimaty lub krzesełka i środki przeciwko komarom. Patronat medialny nad Polówką 2010 objął Plaster Łódzki.

Polówka na Starym Rynku Polówka na Starym Rynku Polówka na Starym Rynku
Polówka na Starym Rynku Polówka na Starym Rynku Polówka na Starym Rynku

Zobacz też:

Polówka 2010 – program pokazów i informacje

Pierwsza Polówka 2010 w Parku Poniatowskiego

Polówka 2010 – inauguracja na Rynku Starego Miasta

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
animacje
ŻakFest 2011: Pokaz filmów animowanych w kinie MuBa
Rozpoczyna się budowa wystaw Narodowego Centrum Kultury Filmowej (wizualizacje)
polowka3
Polówka na terenie AHE (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*