lubiewo28 listopada Lubiewo, a dzień później Lubiewo: ciotowski bicz. Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na rzy pokazy głośnych spektakli według Michała Witkowskiego zrealizowanych przez Teatr Nowy z Krakowa.

Lubiewo – to jedna z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze w ostatnich dziesięciu latach. To gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia. Dwóch starych mężczyzn: Patrycję i Lukrecję nawiedza dziennikarz, który spisuje ich historię życia, nocnych podrywów, dziwnego świata Polski z czasów PRL. Patrycja i Lukrecja prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80. Ale przede wszystkim przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami. Te niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach – to bezprecedensowe wydarzenie w polskiej literaturze i polskiej obyczajowości.

Patrycja i Lukrecja w II części powieści Michała Witkowskiego Lubiewo. Tym razem Patrycja i Lukrecja wybierają się na plażę do Lubiewa, by w słońcu cieszyć się urokami życia. Na plaży w Lubiewie spotykają się starzy pederaści i wspominają czasy PRL, swojej młodości i pierwszych swoich razów. Druga część powieści: Ciotowski bicz odbywa się współcześnie na gejowskiej plaży nudystów w Lubiewie koło Międzyzdrojów. Składa się z rozmów, których narratorami są Paula i Michaśka. Z opowieści o postaciach i różnych perypetiach gejów wyłaniać ma się wg autora Wielki Atlas Ciot Polskich, dowcipna typologia postaw i preferencji homoseksualnych.

28 listopada – godz. 19:15 Lubiewo
29 listopada – godz. 17:15, 20:15 Lubiewo: ciotowski bicz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mono_w_manu
III Łódzki Festiwal Monodramu MONOwMANU
plakat_biennale2012_small_2
Międzynarodowe Biennale X Spotkania Teatralne Terapia i Teatr
lovercraft
Lovecraft w Teatrze Studyjnym
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*