slubdoskonalyW sobotę, 28 lutego o godz. 15 i 19 w Teatrze Muzycznym w Łodzi zobaczymy Ślub doskonały w wykonaniu artystów z Teatru Kwadrat. Bilety: 80, 100, 120 i 140 zł.

Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu… Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera (Paweł Małaszyński) już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.

Sztuka łączy dwa elementy: romantyzm rodem z filmu Kiedy Harry poznał Sally i absurdalny dowcip typowy dla farsy. Weselny kicz jest doskonałą oprawą nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach – ukochanym gatunku Brytyjczyków.

Zapewne dla wielu z nas przesada cechująca współczesną ślubną obyczajowość jest żenująca. Gdy na jej tle rozgrywa się historia narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną, to mieszanka taka musi wywoływać nieposkromiony śmiech, a momentami (uwaga!) także wzruszenie, choć tego akurat już nie gwarantujemy.

Ślub doskonały to komedia, która rozbawi, pouczy, a najwrażliwszych może nawet przerazi, przede wszystkim jednak będzie dla Państwa świetną okazją do spotkania z gwiazdami: Pawłem Małaszyńskim, Martą Żmudą Trzebiatowską, Katarzyną Glinką, Katarzyną Zielińską, Andrzejem Nejmanem, Ewą Kasprzyk, Małgorzatą Pieńkowską, Iloną Chojnowską, Maciejem Kujawskim oraz Andrzejem Grabarczykiem.

Realizatorzy

Robin Hawdon
„Ślub doskonały”
przekład – Elżbieta Woźniak
reżyseria – Marcin Sławiński
dekoracje – Wojciech Stefaniak
kostiumy – Emilia Dadoń

Obsada
Bill – Paweł Małaszyński
Rita – Katarzyna Glinka / Katarzyna Zielińska
Judy – Marta Żmuda Trzebiatowska
Tom – Andrzej Nejman
Daphne – Ewa Kasprzyk / Aldona Jankowska
Julie – Ilona Chojnowska / Magdalena Lamparska
Kierownik hotelu – Maciej Kujawski / Andrzej Grabarczyk

Czas trwania (z jedną przerwą) – ok. 2 godz. 10 min.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dt2018
Premiery teatralne – kwiecień 2018
dziatwa
Dziatwa 2015 – informacje
Szary_chlopiec5
Szary Chłopiec Teatru Arlekin

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*