L.Story w wersji winylowej

image001„L.Story” to ostatni album zespołu L.Stadt, który właśnie ukazał się na płycie winylowej. „L Story” ukazał się w maju ubiegłego roku i zyskał bardzo wysokie oceny zarówno wśród dziennikarzy, jak i odbiorców. Świetne przyjęcie krążka zaowocowało wydaniem materiału na nośniku winylowym, który właśnie dziś ma swoją premierę. Płytę wydaną na 180 gramowym winylu można zamawiać pod tym linkiem: www.mystic.pl/plyty_winylowe,29079.htm

„Dla mnie to jest wielkie szczęście. To było wielkie marzenie, żeby nasze albumy ukazywały się na płytach winylowych „ – mówi Łukasz Lach wokalista zespołu.

„L Story” to 8 utworów, skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, wydana po ponad 3 letniej przerwie. „L.Story” to materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt – rocka, surf i country, zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. Chór Teatru Chorea, a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego.

„Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie”- mówi lider L.Stadt, Łukasz Lach. „Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba, i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością”. Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt – wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – przerodził się jednak w „L Story”.

Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź, pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli „Past Present Continous” z 2010 roku, a projektem graficznym zajął się Kuba „Hakobo” Stępień. Album „L Story” promował utwór: „Oczy Kamienic”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *