fotna_okladce_Laura_PawelaŁódzki zespół po czterech latach powraca z nowym albumem, zatytułowany „L.Story”. Materiał w całości zarejestrowany został w studiu Radia Łódź im. Henryk Debicha. Płyta ukaże się 5 maja. A już dziś grupa zaprezentowała premierowy singiel „Oczy kamienic” zapowiadający wydawnictwo!

Nowa płyta L.Stadt zawierać będzie 8 utworów do tekstów Konrada Dworakowskiego. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta zespołu, który powraca z nowym materiałem po ponad 3 letniej przerwie. To materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami alt rocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei a eklektyzm materiału spaja tematyka tekstów Konrada Dworakowskiego, aktora, reżysera i scenografa teatralnego.

– Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie. – mówi lider L.Stadt Łukasz Lach – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 roku z inicjatywy łódzkiego Teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt – wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu – przerodził się jednak w wydawnictwo.

– To dla mnie materiał ważny osobiście ale czuję w nim wiele uniwersalnych treści. – mówi Lach – Widziałem we Wrocławiu jak mocno działa na publiczność . Weszliśmy z materiałem do studia i powstała z tego barwna płyta. Te piosenki są inne od tego co robiliśmy wcześniej a o to mi zawsze chodziło. Nie powtarzać się i na każdej płycie pokazywać L.Stadt z nieznanej dotąd strony.

Płyta ukaże się 5 maja nakładem Mystic Productions.

fotAlbert_Pabijanek

L.Story będzie to czwarty krążek w dyskografii łódzkiego kwartetu, który powstał  w 2003 roku. Zespół tworzą: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski oraz dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. Zespół, który łączy alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country  i psychodelii, ma na oncie dwie autorskie płyty „L.Stadt” i „EL.P” (wyprodukowany przez cenionego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead) oraz EP „You gotta move” z piosenkami amerykańskich artystów country. Grał na dużych światowych festiwalach m.in. Culture Collide w Los  Angeles, SXSW w Austin, Indie Week w Toronto, Afisza Piknik w Moskwie. Kilkakrotnie gościł na Open’er Festival w Gdyni czy Coke Live Music Festival  w Krakowie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9032
Bruno Schulz w Łodz Kaliskiej (foto+wideo)
IMG_0011behemoth
Behemoth w EMPIKu (foto)
cityybum
City Bum Bum w Empik Manufaktura (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*