IMG_1570

Za nami trzecie konkursowe przedstawienie tegorocznej edycji Letniej Sceny. W środę, 22 lipca, na deskach Domu Literatury w Łodzi wystawiono sztukę Fundacji Pomysłodalnia z Rumi pt. This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy.

Aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni – Renia Gosławska i Krzysztof Wojciechowski – w dwunastu odsłonach opowiedzieli nam o złożoności miłości, chociażby do drugiej osoby lub ojczyzny. Wszystko to pod postaci kolejnych utworów – Kocham cię kochanie moje Maanamu, Nie pytaj o Polskę Obywatela GC, Znalazłam (teraz już wiem) O.N.A., Kocham cię jak Irlandię Kobranocki, Jednego Serca Czesława Niemena, Łono i Chłopak Domowych Melodii, Love will tar us apart Joy Division, Jesteś lekiem na całe zło Krystyny Prońko, Ja t’aime… moi non plus Serge Gainsbpurga, Killing me softly with this song Charlesa Foxa i Normana Gimbela. Na deser dostaliśmy Popołudnie Korcza i Kofty. Plus wariacje na fortepian i pianino.

joomplu:94783

Powyższy, zróżnicowany repertuar, pokazuje jak szerokie spektrum propozycji przygotowali aktorzy. W dodatku w zaskakujących aranżacjach. Chociażby Kocham cię jak Irlandię Gosławska wyśpiewała z niezwykłą dramaturgią, a Ja t’aime zaprezentowano w języku kaszubskim.

W spektaklach muzycznych najważniejsze są umiejętne połączenia kolejnych utworów i ich logiczne rozmieszczenie, także tempo gry i umiejętności wokalne. Od strony wykonawców nie można mieć jakichkolwiek zarzutów – wszystko wykonano sprawnie, zarówno od strony śpiewu, jak i gry na wielu, różnorakich instrumentach. Pytanie tylko – czy wybór tych, a nie innych utworów był trafny? I czy nie mamy tu do czynienia z prostym, szarlatańskim planem reżyserów polegającym na zaadaptowaniu współczesnych, często pop-rockowych utworów (których na co dzień na deskach teatralnych), w nietypowy sposób? trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Warto dodać, że sztuka swoją premierę miała podczas zeszłorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Leonce_i_Lena
Leonce i Lena w Teatrze Studyjnym – recenzja
Teatr_Muzyczny_Wonderful_Town_35
Wonderful Town w Teatrze Muzycznym – recenzja (foto)
Ja, Edith Piaf w Małym – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*