lovercraft18 marca o godz. 19:07 w Teatrze Studyjnym zobaczymy premierę dyplomu studentów aktorstwa – Lovecraft.

Potworów szukali w Warszawie i w Krakowie. A teraz w Łodzi. Mapą im tekst Roberta Bolesto. Przewodnikiem: Łukasz Kos. Zakamarki warszawskiej Pragi, zatęchłe krakowskie kamienice na Zwierzynieckiej, czy grobowce Wawelu. Wyruszyli by zrozumieć obsesje oraz poczuć klimat i energię miejsc, w których mógł bywać współczesny polski Lovecraft.

W spektaklu zobaczymy studentów Wydziału Aktorskiego: Aleksandrę Przesław, Karolinę Sawkę, Agatę Turkot, Dominika Ochocińskiego, Sergiusza Olejnika i Michała Stycznia. Współpraca reżyserska, scenograficzna i kostiumy: Joanna Niemirska. Operator kamery podczas spektaklu: Kamil Walesiak. Wspierają ich także: Agnieszka Hodowana (charakteryzacja), Dominik Strycharski (muzyka), a nad całością czuwa Wojciech Rodak (asystent reżysera).

Tekst Roberta Bolesto odnosi się do postaci Howarda Phillipsa Lovecrafta, amerykańskiego pisarza z przełomu XIX i XX wieku, znakomitego autora i pioniera powieści grozy i fantasy, twórcy tzw. mitologii Cthulhu.

Dla Łukasza Kosa jest to powrót do Teatru Studyjnego, właśnie tutaj w 2006 roku powstał znakomity „Paw królowej” w jego reżyserii. Spektakle w reżyserii Łukasza Kosa, absolwenta AT w Warszawie (wiedza o teatrze) i PWST w Krakowie (reżyseria dramatu) widzieli też widzowie m.in. Teatru Nowego w Łodzi („Beztlenowce” Ingmara Villqista czy „Kurka wodna” Stanisława Ignacego Witkiewicza), Teatru Polskiego we Wrocławiu („Od dziś będziemy dobrzy” Pawła Sali), Teatru Rozmaitości w Warszawie („Sny” Iwana Wyrypajewa) czy Teatru Narodowego w Warszawie („Koronacja” Marka Modzelewskiego). Tym razem Łukasz Kos bierze na warsztat niezwykły tekst Roberta Bolesto, autora sztuk teatralnych oraz scenariuszy – m.in. do filmów „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej czy „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego, za który otrzymał nominację do nagrody Orzeł w kategorii najlepszy scenariusz.

Uwaga! Spektakl będzie polską prapremierą teatralną poświęconą postaci Howarda Phillipsa Lovecrafta. Spektakle premierowe – 18 i 19 marca (wstęp tylko na zaproszenia), na kolejne – 20, 21 i 22 można rezerwować bilety (42 63 64 166, biletyst @filmschool.lodz.pl, pełen repertuar na www.teatrstudyjny.lodz.pl).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szwalnia
Spadając w Teatrze Szwalnia
JUNGLE_PEOPLE_-_plakat
Jungle People w Teatrze Studyjnym
63. Premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących w Teatrze Powszechnym w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*