mcc2„Magic Carpet Ride” to tytuł nowej czasowej wystawy otwartej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Jej autorką jest Suzanne Morlock, amerykańska artystka, której zainteresowania krążą wokół takich dziedzin sztuki jak rysunek, rzeźba, performance i instalacje. W Łodzi postanowiła wykonać i zaprezentować „latający dywan” wkomponowany w architektoniczną bryłę budynku Białej Fabryki.

   
Instalacja wykonana jest z łódzkich gazet. Zostały one zużyte w charakterze nici z której wypleciony jest magiczny dywan. Koncepcją, w myśl której postępuje artystka, jest nadanie przedmiotom bezużytecznym, przeznaczonym na zniszczenie nowego, trwałego charakteru. Nietrwałość i przemijalność otaczającego świata, jego zmienność i ulotność stanowią inspirację Suzanne Morlock, dlatego też w swoich pracach postanowiła wykorzystywać materiały codziennego użytku, takie jak tkaniny, taśmy magnetowidowe czy gazety. Używając lokalnych, przeznaczonych już do wyrzucenia surowców wtórnie powołuje je do życia, za pomocą technik historycznie przypisanych kobietom, jak tkanie, dzianie czy szycie ukazując w ten sposób ich nowe piękno. Jak sama mówi „dosłownie i w przenośni tka nową opowieść” formując ze starych już odrzuconych nowe byty.
 
mcc
 
Prace Suzanne Morlock prezentowane były na wielu zarówno zbiorowych jak i indywidualnych wystawach m.in. w USA, Polsce, Niemczech, Francji, Islandii i Turcji. Wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie czynna do 27 marca 2011 r.

/info. na podstawie mat. pras.

  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_6125
7. FashionPhilosophy Fashion Week Poland: NATALIA JAROSZEWSKA
Centrum_Promocji_Mody
Co nowego na Fashion Week Poland? (foto)
lodz_young_fashion
Łódź Young Fashion 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*