_DM30484_resizeW poniedziałek, 6 maja w łódzkiej Atlas Arenie wystąpiła legendarna grupa tancerzy Michaela Flatleya – Lord of The Dance.

Ten najbardziej kasowy pokaz tańca w historii powstał w 1996 roku w Irlandii, a rok później ich tournée pobiło rekordy sprzedaży i uzyskało status najbardziej dochodowej trasy na świecie. Grupa nieprzerwanie od siedemnastu lat zapełnia sale teatralne, areny i stadiony. W samym Londynie Lord Of The Dance wystąpiło dwadzieścia jeden razy pod rząd na wypełnionym po brzegi Wembley.

Flatley został wpisany do księgi rekordów Guinnessa za posiadanie „najszybszych nóg na świecie” – jego wynik to 35 uderzeń stopą na sekundę. Od debiutu w Dublinie w 1996 roku piastuje stanowisko dyrektora artystycznego Lord Of The Dance. Od lat ma wpływ na każdy aspekt produkcji. Jego profesjonalizm, artyzm i wizje doceniają widzowie na całym świecie – od premiery te taneczne show zarobiło już ponad 800 milionów dolarów. Jedna z grup należących do Lord Of The Dance nieprzerwanie przez pięć lat występowała w Las Vegas, gromadząc na swoich występach dwa miliony widzów.

_DM30530_resize

Historia opowiedziana w spektaklu to oparta na folklorze irlandzkim klasyczna opowieść o walce Dobra ze Złem, wyrażona poprzez uniwersalny język tańca. Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Jednak bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm pięknej, celtyckiej muzyki.

/fot. Dariusz Stępień

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11052013_153
Ł4K: Podwórko Piotrkowska 37 (foto+wideo)
IMG_9844
XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – werdykt
a2011-04-11_12-18-59
VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*