loraszafran23 stycznia o godz. 19:30 w Przechowalni rozpocznie się recital Lory Szafran oraz zespołu Siergiej Wowkotrub GYPSY SWING QUARTET. Cena biletów: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu konceru.

Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Artystka podbiła serca i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles. Lora Szafran urodziła się 24 lipca 1960 roku w Krośnie. Współpracowała m.in. z formacjami Walk Away, New Presentation i Swing Orchestra Cracow oraz zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego, a u boku Mieczysława Szcześniaka czy w ramach tria Big Stars flirtowała z ambitnym popem. Śpiewała Chopina (w 1994 roku, kiedy nie było to ani takie modne, ani tak opłacalne jak dzisiaj), piosenki Wasowskiego i Przybory (z Januszem Muniakiem) oraz wiersze Jarosława Iwaszkiewicza (z Włodkiem Pawlikiem).

Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Siergiejowi na scenie towarzyszą-absolwenci Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach: Sebastian Ruciński – gitara, Tomasz Wójcik – gitara, Piotr Górka -kontrabas.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The Blind Suns w Brush Barber Shop
life
Life On Stage przypłynie do Łodzi
alastor
Alastor w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*