Lopez & Kądziela feat. Tubis i Pszczoła w Domu Literatury

We wtorek, 28 maja o godz. 20 w Domu Literatury rozpocznie się koncert Lopez & Kądziela feat. Tubis i Pszczoła. Wstęp: 15/30 zł.

Carlos Lopez Blanco jest perkusistą oraz kompozytorem wywodzącym się z północno-zachodniej części Hiszpanii zwanej Galicją. Region ten, ze względu na swój klimat oraz bogatą historię charakteryzuję się odrębnym podejściem do muzyki od innych regionów Hiszpanii, gdyż jest on bardziej przestrzenny i melancholijny. Carlos obecnie mieszka w Barcelonie i prowadzi tam bardzo intensywne życie artystyczne jako dyrektor festiwalu „Jazz 1906” oraz lider wielu projektów, w których zaznacza swoją wyjątkowość kulturową poprzez wykonywaną muzykę.

Dzięki kilkuletniej współpracy z polskim saksofonistą Maciejem Kądzielą, będziemy mieli okazję usłyszeć go w Łodzi. Będzie to szczególny koncert, promujący muzykę z płyty „Augmentation” wydaną w Hiszpańskiej wytwórni MusicActivism w 2017 roku.

Do projektu dołączą Maciej Tubis oraz Paweł „Pszczoła” Puszczało. Są to wybitni muzycy, mający ogromny wpływ na polską scenę jazzową.

Koncert będzie więc ciekawym połączeniem muzyki z półwyspu apenińskiego oraz polskiej fantazji artystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *