07112012_007Od 7 listopada do 1 grudnia w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę fotografii trójki młodych artystów pt. Look on Fashion.

W przestrzeni wystawowej eksponowane są zdjęcia autorstwa Szymona Brodzika, Borysa Makarego i Soni Szóstak. To trzy odrębne spojrzenia na współczesny świat mody, nieszablonowe pomysły na sesje zdjęciowe, które powinny co najmniej zainteresować przyglądających je widzów.

O autorach wystawy:

Szymon Brodziak. Urodzony w 1979 roku w Poznaniu. Jako fotograf słynie z kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pozornie zimnych, lecz niezwykle zmysłowych i pełnych ukrytych emocji. Z wykształcenia ekonomista – z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach modowych i reklamowych, które obecnie są głównym polem jego działalności. Od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody – w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 – zarówno za zdjęcia reklamowe, jak i projekty autorskie. Jeszcze jako student, w 2004 roku został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

Borys Makary. Uczył się fotografii mody w International Center of Photography w Nowym Jorku oraz od Milesa Aldridge’a. Był asystentem Richarda Warrena. Wykładał fotografię mody w Akademii Fotografii. Założyciel akademickiego klubu fotograficznego Fotowyż i współwłaściciel agencji fotograficznej Winnow Photo. Student Katedry Fotografii Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2012 otrzymał International Photography Award – wyróżnienie w kategoriach (dla profesjonalistów): Reklama – Moda, Reklama – Produkt, Sztuka – Krajobraz.

joomplu:44865

Sonia Szóstak. Ma 21 lat i jest studentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ma na koncie współpracę z różnymi magazynami, projektantami, muzykami, aktorami. Wyróżniona w 2011 przez Le Book za najlepszą okładkę oraz przez magazyn „Fashion” dla najlepszego debiutującego fotografa. Publikowała zdjęcia na wystawach, dwukrotnie na Poland Fashion Week, a także na indywidualnej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej podczas Nocy Muzeów. Robi wideoklipy dla zespołów (Catz n Dogz), jak i wideo promocyjne dla projektantów mody i marek odzieżowych (m.in. wideo promocyjne dla H&M Stockholm Collection). Jej zdjęcia pojawiają się na ubraniach znanych marek odzieżowych, takich jak Top Shop i New Look, specjalnie zaprojektowała koszulki dla Misbhv, okładki płyt (Leon Future, The Analogs) czy okładki książek i magazynów (K MAG).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zWnętrz – pamiętnik fotograficzny na budynkach wzdłuż ulicy Żytniej (foto)
Pod stopami w Galerii FF (foto)
IMG_9331
Znad ziemi i spod ziemi – wszystko jest natchnieniem w Klubie Nauczyciela (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*