Sobota była pełna wrażeń dla fanów i zawodniczek drużyny Venol Atomówki Łódź.

1 października w Lublinie rozegrano dwa turnieje,
Puchar Polski Kobiet U18 w Rugby7 oraz I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby7,  w których obie drużyny Venol Atomówek Łódź stanęły na podium.
Młodsza sekcja u16 może pochwalić się 3 miejscem,  a ich starsze koleżanki  2 miejscem.

– Turniej zaczął się bardzo dobrze, pierwsze mecze z Błyskawicami Rugby Rzeszów oraz z KS Budowlani Commercecon Łódź  wygrałyśmy, co zagwarantowało nam wyjście z grupy na pierwszym miejscu – mówi kapitan drużyny u16 Nina Klamka. – Z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk rywalizowałyśmy o dostanie się do finału. Niestety nie dopisało nam szczęście i przegrałyśmy. Ostatni mecz o trzecie miejsce z Budowlanymi zakończył się zwycięstwem dzięki czemu zajęłyśmy 3 miejsce.

Drużyna U16 wyniki:
Błyskawice Rugby Rzeszów 5:20 
KS Budowlani Commercecon Łódź  5:29
Bialo-Zielone Gdańsk 24:0
KS Budowlani Commercecon Łódź 5:29

Klasyfikacja turnieju:
1. Bialo-Zielone Ladies Gdańsk
2. Juvenia Kraków
3. Venol Atomówki Łódź
4. Budowlani Commercecon Łódź
5. Amazonki KS Budowlani Łódź
6. RC Częstochowa
7. Rugby Rzeszów


– We wszystkich meczach pokazałyśmy dobrą grę, udało nam się wygrać dwa razy z Amazonkami KS Budowlane Lublin, a dwa razy uległyśmy naszym łódzkim rywalkom – relacjonuje zawodniczka drużyny U18 Natalia Czapnik.

 – Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonały dziewczyny na dzisiejszym turnieju. Cieszę się, że bardziej początkujące zawodniczki miały szansę zdobyć kolejne doświadczenie na boisku. Jednak nie spoczywamy na laurach, przez najbliższy tydzień będziemy przygotowywać się na rozgrywki Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 w Warszawie i już 8 października zawalczymy o I ligę – zapewnia trener drużyny Venol Atomówki Łódź Ernest Hejna.

Wyniki U18
Amazonki KS Budowlani Lublin 12:17 
KS Budowlani Commercecon Łódź 34:10
Amazonki KS Budowlani Lublin 7:20
KS Budowlani Commercecon Łódź 20:7
Klasyfikacja Pucharu Polski Kobiet U18 w Rugby7
1. KS Budowlani Commercecon Łódź
2. Venol Atomówki Łódź
3. Amazonki KS Budowlani Lublin

– Jesteśmy wdzięczne naszym sponsorom, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy m.in. Venol Motor Oil Poland, Eko-Bio, Aquarox, Profilaktyka i Zdrowie, Ortoteam.eu, Fit Forma, Miasto Łódź, FF Fracht, Rządowy Program KLUB – mówi kapitan drużyny u18 Angelika Kołodziejczyk. 

Venolki reprezentowały:
Drużyna U18: Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk, Weronika Roźniatowska, Klaudia Witońska, Iza Gumińska, Weronika Urbańska, Wiktoria Czubak, Kinga Dubielak, Zuzia Orlik.
Drużyna U16: Nina Klamka, Nikola Talkowska, Martyna Banasiak, Amelia Chojnacka, Wiktoria Gurzawska, Róża Mackiewicz, Ania Biesaga, Zofia Feliksiak, Amelia Lerka.
Ernest Hejna – trener, Tomek Witońska – kierownik.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Atomowki_IIImiejsce_2
BBRC Łódź i Atomówki na boiskach
IMG_5042
Rugbyriada 2014 (foto)
Master Pharm Budowlani SA Łódź – KS Budowlani Łódź 58:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*