Z radością prezentujemy nowy serwis internetowy o czytelnej, łatwej nawigacji, którego sercem są trzy bazy danych: potencjalnych lokacji filmowych, firm oraz filmów zrealizowanych przy wsparciu finansowym Łódzkiego Funduszu Filmowego i organizacyjnym Łódź Film Commission. Swoją działalność serwis inauguruje 1 marca 2021 r. pod adresem: http://www.bazadanych.lodzfilmcommission.pl.

Dwie wspomniane wyżej sekcje zawierające informacje przeznaczone głównie dla profesjonalistów to: „zestawienie potencjalnych lokacji filmowych” i „zestawienie firm”. Są to specjalne narzędzia dla producentów, kierowników produkcji, location managerów i location scoutów, scenografów, reżyserów i wszystkich, którzy poszukują zasobów, niezbędnych w procesie produkcji filmowej. Trzecia sekcja przedstawia filmy fabularne, dokumentalne i animowane, a także programy telewizyjne, teledyski i inne produkcje audiowizualne, które skorzystały ze wsparcia organizacyjnego Łódź Film Commission. W przypadku filmów w serwisie zamieszczono również te, które otrzymały dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego. Ta baza może zainteresować przede wszystkim mieszkańców naszego miasta, gdyż zdjęcia do wszystkich zamieszczonych w serwisie produkcji miały miejsce w Łodzi i w regionie. Zawartość tej części strony może być także wartościowa dla każdego kinomana, który chciałby poszerzyć swoją wiedzę o filmach.

Serwis jest kolejnym krokiem strategii, której celem jest promowanie Łodzi Miasta Filmu UNESCO, jako miejsca idealnego do realizacji filmów – mówi Monika Głowacka pełniąca funkcję łódzkiego komisarza filmowego – Zachęcamy do korzystania z naszego portalu każdego, kto chciałby znaleźć się w bazie: firm – jeśli prowadzą działalność, specjalistów świadczących usługi dla produkcji filmowej, a także  właścicieli lub zarządców nieruchomości, którzy  chętnie wynajęliby swoje obiekty w charakterze lokacji zdjęciowej. Ułatwiając dostęp do tych informacji chcemy ściągać do Łodzi i regionu jeszcze więcej ekip, umożliwiać realizację ambitnych projektów i wspierać rozwój polskiej kinematografii.

Bazy danych przygotowane zostały w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Projekt został przygotowany przez Łódź Film Commission, które działa w strukturze EC1 Łódź Miasto Kultury. Wraz z publikacją strony rozpoczyna się  kampania, zachęcająca do umieszczenia nieruchomości w bazie danych potencjalnych lokacji filmowych. Można to zrobić jedynie po skontaktowaniu się z Łódź Film Commission – lfc@ec1lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
„Jak zostałem Superłotrem” i „Insekt”. Dwie mocne premiery filmowe na festiwalu komiksu
20150529_162606
Odsłonięcie gwiazdy filmu Ida (foto)
_MG_4572
Spotkanie z Cezarym Pazurą (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*