Łódzkie aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „AWAQ EN AGUADAS” w Kolumbii

Aktorki lalkarki: Anna Guzik i Anna Zadęcka – Zięba z łódzkiej Fundacji – ależ Gustawie! zaprezentują spektakl pt.: „Brzydkie kaczątko” podczas pierwszej edycji festiwalu w Aguadas w Kolumbii.
Festiwal odbędzie się w dniach 24 – 30.04.2022r. aktorki wystąpią na nim trzykrotnie, ponadto poprowadzą warsztaty teatralne dla dzieci i wezmą udział w panelach dyskusyjnych.
Festiwal Teatrów Lalek AWAQ IN AGUADAS to wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko z powodu niepowtarzalnej lokalizacji, ale także ze względu na jego ideę. Organizatorzy chcą „ poprzez działania artystyczne promować postawy związane z poszanowaniem współistnienia, demokratyzacji dóbr, dostępu do usług kulturalno – artystycznych, oraz na rzecz budowy zrównoważonych społeczeństw.”
– Nasz spektakl idealnie wpisuje się w założenia Festiwalu. W „Brzydkim kaczątku” głównymi, oczywiście lalkowymi, bohaterami są zwierzęta. Już poprzez tę symboliczną formę połączenia teatru lalek z grą żywoplanową dotykamy istotnego zagadnienia harmonii między światem ludzi i zwierząt – stwierdziła Anna Guzik, aktorka.
– Ważne jest też to, że nasze przedstawienie nie tylko porusza istotne tematy, jego dodatkowym atutem jest to, że w warstwie plastycznej nawiązuje do polskiej kultury tradycyjnej, ale ”przefiltrowanej” przez naszą współczesną wrażliwość artystyczną i estetyczną – dodaje Anna Zadęcka, aktorka i autorka scenografii.
Poza aktorkami z Polski swoje spektakle zaprezentują artyści z Meksyku, Kolumbii, Wenezueli, Hiszpanii, Argentyny, Ekwadoru i Brazylii.

Wyjazd Anny Guzik i Anny Zadęckiej – Zięby na Festiwal Teatrów Lalek AWAQ IN AGUADAS w Kolumbii jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Instytutu Adama Mickiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *