Łódzki kolektyw wydał NOWĄ NIEMAPĘ w formie kolorowanki

Galeria handlowa to nie tylko zakupy!  Nowa NIEMAPA podpowiada jak spędzać aktywnie czas  z dzieckiem w Porcie Łódź.

Wizyta w galerii handlowej nie musi zaczynać się i kończyć na zakupach. Sportowe wyzwania, aktywność na świeżym powietrzu, wycieczka tropem zabawy to propozycje nowej NIEMAPY, która daje gotowe rozwiązania na fajne spędzanie czasu w centrum handlowym.

NIEMAPA powstała, żeby aktywizować dzieciaki, które często nudzą się podczas chodzenia po sklepach. NIEMAPĘ w formie kolorowanki stworzył znany i lubiany łódzki ilustrator Tomek Kaczkowski (współautor komiksowej serii dla dzieci “Niezła draka, Drapak!” oraz ilustrator książki dla dzieci „Mat i świat”), który wyrysował mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W Porcie Łódź dzieci mogą obcować z naturą w zielonej strefie lub bawić się na nietypowych placach zabaw, a nie tylko buszować wśród sklepowych półek.

 

  • Ważnym elementem nowej NIEMAPY jest też ekologia. Zachęcamy, żeby przyjechać do Portu rowerem, a podczas zakupów zwracać uwagę na środowisko. Kupowanie od lokalnych dostawców, zabieranie ze sobą materiałowej torby czy wymiana ubrań zamiast ciągłego kupowania nowych – to niektóre z ekozasad, które promujemy na NIEMAPIE – mówi Małgosia Żmijska z łódzkiego kolektywu Mamy Projekt.

 

Będąc w Porcie Łódź warto między innymi odwiedzić ekologiczny plac zabaw z siłownią oraz miejscem do gry w ping-ponga czy bule. Mali miłośnicy “morskich” przygód mogą bawić się w piratów i buszować w “podwodnym” labiryncie w sali zabaw Port Łódź Junior.  Z kolei w strefie sportowej, w powstającym tam miasteczku rowerowym, można będzie ćwiczyć zasady ruchu drogowego i przygotować się do egzaminu na kartę rowerową. Do Portu można też przyjść ze swoim psem i pobawić się z nim w specjalnej strefie treningowej.

  • Port Łódź projektowany był w taki sposób by dzieci czuły się tu jak najlepiej. Na NIEMAPIE znajdziecie wskazówki jak kreatywnie spędzać czas w naszym centrum, ale nie tylko. Nie zabrakło też wątków ekologicznych. Mówimy dzieciom, że troska o planetę jest ważna i pokazujemy na przykład jak wykorzystać deszczówkę, żeby nie marnować wody oraz jak segregację odpadów zmienić w świetną zabawę. Zachęcamy też do aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni – w strefie sportowej lub na Patio, gdzie w wakacje działać będzie bezpłatny park linowy. – mówi Maria Szwed, kierownik ds. współpracy z lokalną społecznością.

 

Papierową wersję NIEMAPY PORT ŁÓDŹ będzie można za darmo odebrać podczas Dnia Dziecka i przez cały weekend aż do 4. czerwca. Po odbiór zapraszamy do Portu Łódź  przy ul. Pabianickiej 245. Wersja online dostępna jest na stronie www.niemapa.pl/port-lodz oraz portlodz.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *