Łodzianie będą mieli okazję poczuć świąteczny klimat już 1 grudnia, kiedy to ulicę Piotrkowską wesoło rozświetli nowa iluminacja a okolice pasażu Schillera wypełnią zapachy świątecznych specjałów oferowanych przez wystawców Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ale atrakcje czekają także w innych zakątkach najbardziej centralnej łódzkiej ulicy, bo niespodzianki przygotowali też wspólnie restauratorzy z Piotrkowskiej 89.

– Święta na Piotrkowska to przede wszystkim tradycyjny Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy w pasażu Schillera ale też specjalne wydarzenia przygotowane przez kompleks Piotrkowska 217 czy restauratorów z Piotrkowskiej 89. Atrakcje w podwórzach i na jarmarku wraz ze świąteczną ofertą lokali frontowych rozświetlonych nową, leśną iluminacją zachęcają do spędzenia przedświątecznych wieczorów i weekendów na mieście. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Już 1 grudnia o godz. 18.00, przy łódzkiej choince bożonarodzeniowej, rozpocznie się tradycyjna świąteczna parada, organizowana co roku przy okazji odpalenia miejskiej iluminacji świątecznej. – Zapraszamy łodzian wyjątkowo pod pomnik jednorożca, gdzie rozbłyśnie najpierw miejska choinka, a potem cała Piotrkowska i cześć al. Piłsudskiego. – dodaje Piotr Kurzawa. Korowód kolędników otworzy bramy Jarmarku, zwiedzając wcześniej iluminowane choinki i leśne zwierzęta oraz tematyczne punkty ze swietlnymi dekoracjami. Paradzie przewodzić będzie orkiestra i św. Mikołaja ze skrzatami, a przebrani uczestnicy parady zostaną wyróżnieni upominkami. Nagroda główna za najciekawszy strój to 300 zł! Finałem wielkiego otwarcia jest koncert zespołu Golden Life. Muzycy zaprezentują kolędy w nowych aranżacjach, świąteczne hity ale też swoje największe przeboje.

Tego samego dnia na Piotrkowskiej 89 o godz. 16.00 rozpocznie się bezpłatny świąteczny spektakl dla dzieciaków, przedstawiany przez Teatrzyk Jak Się Patrzy. Na specjalnie przygotowanej sali nad restauracją Bella Napoli zobaczymy bajkę Koziołek Matołek, ale w niecodziennym, gwiazdkowym wydaniu. Koziołek zostanie wysłany z misją odnalezienia Pacanowa i napotka na swojej drodze wiele przeciwności losu, ale także wiele przygód. Aby zagwarantować sobie udział w wydarzeniu, najlepiej wcześniej zarezerwować miejsce (informacje dostępne na Facebooku Piotrkowska 89). Starsze dzieci mogą pozostać w sali same, a rodzice mogą w tym czasie skorzystać z kulinarnych niespodzianek przygotowanych przez lokale zlokalizowane pod tym samym adresem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: kuchnię libańską w Hamrze, hiszpańskie tapas w Las Tablas, burgery w Gatromachinie, włoskie przysmaki w Bella Napoli czy japońskie dania w House of Sushi. – Przedstawienie jest pierwszą z cyklu wspólnych inicjatyw Piotrkowskiej 89 zaplanowanych na najbliższe miesiące – mówi Paulina Matczak z Olimpus Investment. – Chcemy pokazać, że Piotrkowska to nie tylko główna ulica, ale również piękne dziedzińce kamienic pełne restauracji, kawiarni, sklepików i salonów, a także wspaniali ludzie, którzy tworzą te miejsca – dodaje.

Łódzkie mikołajki zaś to animacje i występy dziecięce na scenie Łódzkiego Jarmarku oraz atrakcje w domku św. Mikołaja. Spotkaniom ze świętym i jego pomocnikami będzie towarzyszyło czytanie bajek, pokazy szczudlarzy i żonglerów, puszczanie baniek a także wspólne zdjęcia. Również przez całą sobotę i niedzielę na jarmarku spotkać będzie można kuglarzy, klownów czy artystów tańczących z ogniem, bo będzie to weekend dedykowany sztukom ulicznym. O oprawę muzyczną zadbają grajkowie uliczni – przechadzający się wzdłuż jarmarku.

01.12.2019 Wielkie otwarcie
18.00 Odpalenie iluminacji, świąteczny korowód
18.30 Przywitanie korowodu, konkurs na najciekawsze przebranie
18.45 Koncert 2m Acoustic Trio
19.15 Koncert Golden Life

05.12.2019 Kulinarny czwartek
16.00-18.00 Kulinarny warsztat świąteczny – Słodkie święta

06.12.2019 Łódzkie mikołajki
13.00-19.00 Spotkanie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami, animacje i zabawy
17.00-18.00 Występy dzieci i młodzieży dla św. Mikołaja

07-08.12.2019 Weekend sztuk ulicznych (7.12.2019)
13.00-18.00 Animacje w domku, warsztaty twórcze EKO. Mikołaj, skrzaty i śniegulinki. Zimowe zagadki, pląsy i korowody, szczudlarze, żongler
15.30 Spektakl – Teatr Kulka
19.00 Taniec z ogniem  (08.12.2019)
13.00-18.00 Animacje w domku, warsztaty twórcze EKO. Mikołaj, skrzaty i śniegulinki. Zimowe zagadki, pląsy i korowody, szczudlarze, żongler
15.30 Klown
16.30 Iluzjonista
Wstęp bezpłatny
Bezpłatne „Zimowe targi pięknych rzeczy” organizuje strefa Piotrkowskiej 217.

W mikołajkowy weekend, 07-08.12. w hali Odlewni znaleźć będzie można stoiska z niepowtarzalnymi rzeczami, niedostępnymi w stacjonarnych sklepach. Będą to naturalne, wykonywane ręcznie i oryginalne przedmioty, idealne na gwiazdkowy upominek, np. ręcznie szyte plecaki, portmonetki czy torebki z upcyclingu, ręcznie robiona biżuteria, rękodzieło użyteczne z drewna. W odróżnieniu od produktów seryjnych, te dostępne na targu są odzwierciedleniem twórcy, którzy w każdy przedmiot wkładają swoje serce, talent, umiejętności i sporo czasu. Targ jest otwarty w sobotę w godzinach 12:00 – 20:00 i niedzielę w godzinach 12:00 – 18:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9415
Foto Dej na Górnej #2 – Parafia Świętego Wojciecha
streetfood13
Łódź Street Food Festival vol XIII – 3 urodziny
LCJescape – escape room przy lotnisku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*