Od 31 stycznia do 2 lutego na terenie Brukowa Business Center odbędzie się Łódzki Game Jam 7. Jest to maraton tworzenia gier będący częścią światowego maratonu – Global Game Jamu. Jak co roku, tysiące ludzi na całym świecie odrywają się od swojej codzienności i przez dwa dni tworzą gry na zadany, wspólny dla wszystkich kontynentów temat.

W łódzkiej edycji weźmie udział 50 kreatywnych śmiałków. Wśród nich będą m.in. programiści, designerzy, graficy i muzycy tworzący gry na komputery, telefony, gogle VR, karciane lub planszowe. W tym roku uczestników wspomogą mentorzy z czołowych polskich firm związanych z grami. Tradycyjnie tworzenie gier zostanie połączone z konkursem, w którym jury, złożone z przedstawicieli branży wybierze najlepsze projekty oraz je nagrodzi.

Po raz trzeci impreza odbędzie się w parku technologicznym Brukowa Business Center. Organizatorem Łódzkiego Game Jamu 7 jest Digital Night Studio – sekcja Twórców Gier Koła Informatycznego Niepokoju z Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie jest wspierane przez łódzkie uczelnie – Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych z Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej oraz ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego. Swoim patronatem medialnym Łódzki Game Jam 7 objęły Plaster Łódzki i Studenckie Radio Żak. Partnerami wydarzenia są: SUPERHOT, Ten Square Games, Rebel.pl, Virtual Software House, Teyon, Titan Games, QLOC.

Rejestracja na game jam jest już zamknięta – bilety rozeszły się w rekordowym czasie jednej godziny, jednakże organizatorzy zapraszają na inne game jamy w Łodzi oraz przyszłoroczną edycję.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę lodzkigamejam.pl lub https://www.facebook.com/events/416273765756399

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
M1TalentShow – Finał w Łodzi
_MG_8932
Łódź Holi Festival w Monopolis
znamy_date_LMF2018
Znamy datę Light.Move.Festival. 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*