Na budynku Szkoły Podstawowej nr 182 przy ul. Łanowej został odsłonięty mural „Harcerze to też żołnierze” autorstwa Adama Wirskiego „Kruka”. Mural upamiętnia patrona szkoły Tadeusza Zawadzkiego „Zośkę” i jego towarzyszy.

Dzień Patrona to bardzo ważny dzień dla szkolnej społeczności, a dzisiejszy jest wyjątkowo uroczysty, za chwilę odsłonimy mural upamiętniający Tadeusza Zawadzkiego   – powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. – Wasz patron też chodził do szkoły jak wy dziś, miał plany, marzenia, które brutalnie przerwała wojna. „Zośka” stał się bohaterem, oddał  życie za ojczyznę, ale gdyby mógł dziś coś powiedzieć z pewnością powtórzyłby za Marianem Turskim: nie bądź obojętny, reaguj! Nie bądźcie obojętni na hejt, nienawiść, nie bądźcie obojętni kiedy ktoś krzywdzi słabszych. Reagujcie.

Mural powstał z inicjatywy drużyn ZHR działających w szkole oraz rodziców, którzy postarali się o dofinansowanie projektu z MON. Część środków – prawie 16 tys. zł – przekazało również miasto. To drugi mural w SP 182, na budynku szkoły przy ul. Traktorowej (placówka ma dwie lokalizacje) w ubiegłym roku odsłonięto mural Tadeusz Zawadzkiego „Zośki”.

/fot www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
13072013_087
Lokomotywa w Manufakturze (foto+wideo)
Nowe zwierzęta w łódzkim ZOO (foto)
IMG_9906
Piknik strażacki w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*