Drużyna Polskiej Organizacji Sportowej Łódź zwyciężyła w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu 2019/2020. Ekipa POS-u w składzie Aleksander Grzelka, Paweł Włodarczyk, Michael Żółtowski, Maksym Grzelka i Mateusz Jadczyk w całym sezonie doznała tylko jednej porażki i po raz trzeci w historii stanęła na najwyższym stopniu podium PLC. Kolejne miejsce dla ekip z Gliwic (AZS Bosek) i Warszawy (MCC Stolarek).

Bardzo cieszymy się ze zdobycia mistrzostwa ligowego. To piąty sezon z rzędu, gdzie zajmujemy czołowe pozycje. Przed finałowym weekendem mogliśmy nawet spaść poza podium, także sporo musieliśmy jeszcze w ostatnie dwa dni wywalczyć – przyznaje Aleksander Grzelka. – Kluczem do sukcesu była pozytywna atmosfera w zespole oraz fakt, że zdążyliśmy spędzić wiele godzin na lodzie od początku sezonu. To pozwoliło nam podejść na większym luzie do ostatnich spotkań.

Rozgrywki, przerwane wiosną z powodu pandemii koronawirusa, zostały dokończone w pierwszy weekend października na hali curlingowej w Łodzi. Drużyna Aleksandra Grzelki prowadziła w tabeli już przed finałowym weekendem PLC, a pierwsze miejsce zapewniła sobie jeszcze przed rozegraniem ostatniej kolejki. Druga drużyna POS-u występująca w najwyższej klasie rozgrywkowej (skip Jeremi Telak) zakończyła rozgrywki tuż za podium.

Niewykluczone, że w sezonie 2020/21 w 1. lidze ujrzymy aż 3 drużyny z Łodzi – w barażu o elitę powalczy bowiem POS Pokusiński, czyli srebrni medaliści 2. ligi. Ich rywalami będzie drużyna Marcina Gawlasa z Warszowic. Pewne utrzymanie w 2. klasie rozgrywkowej zapewniły sobie drużyny Łukasza Janczara i Dawida Muchy, a do 3. ligi spadła ekipa Jacka Szeligi.

Baraże o 1. i 2. ligę zostaną rozegrane w dniach 30-31 października, a nowy sezon ruszy już w listopadzie. Oprócz rozgrywek mężczyzn, wznowiona zostanie liga kobiet. W nowym sezonie po raz pierwszy PLC zostanie rozegrana również w konkurencji par mieszanych, a więc najmłodszej konkurencji olimpijskiej. Turniej kwalifikacyjny do PLC par odbędzie się w dniach 16-18 października. Wszystkie rozgrywki PLC odbywają się na hali curlingowej w Łodzi i organizowane są przez Polską Federację Klubów Curlingowych.

Tabela końcowa 1. PLC:
1. POS Grzelka (Łódź)
2. AZS Bosek (Gliwice)
3. MCC Stolarek (Warszawa)
4. POS Telak (Łódź)
5. ŚKC Beck (Katowice)
6. KKC Chudziński (Kraków)
7. KSW Gawlas (Warszowice) → baraż o 1. PLC
8. TKC Jakubowski (Toruń) → spadek

Tabela końcowa 2. PLC:
1. KKC Bąk (Kraków) → awans
2. POS Pokusiński (Łódź) → baraż o 1. PLC
3. POS Janczar (Łódź)
4. MCC Gęśla (Warszawa)
5. BKC Kowalski (Bełchatów)
6. POS Mucha (Łódź)
7. CCC Janowski (Warszawa) → baraż o 2. PLC
8. KKC Gieleciak (Kraków) → spadek
9. POS Szeliga (Łódź) → spadek

Tabela końcowa 3. PLC:
1. GCC Światkowski (Gdańsk) → awans
2. PKC Górny (Poznań) → baraż o 2. PLC
3. MCC Tarczyński (Warszawa)
4. GCC Skowroński (Gdańsk)
5. WAR Gumiński (Warszawa)
6. MCC Zbyszyński (Warszawa)
7. GCC Węgrzyn (Gdańsk)
8. PKC Heese (Poznań)
9. VIC Kuczyński (Sztum)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_4384_DxO
TrójWspin Maraton w Stratosferze (foto)
Łódzcy curlerzy bez awansu na mistrzostwa świata
Walentynkowy Winter Classic (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*