Łódzcy curlerzy na podium mistrzostw Polski par mieszanych

Zwycięstwem pary Ewa Nogły / Konrad Stych zakończyły się mistrzostwa Polski par mieszanych w curlingu, rozegrane w ostatnich dniach na lodowisku w Łodzi. Brązowy medal wywalczyła para Polskiej Organizacji Sportowej Adela Walczak / Andrzej Augustyniak. Łodzianie w meczu o trzecie miejsce pokonali klubowych kolegów: Martę Szeligę-Frynię i Pawła Frynię.

Cieszy nas fakt ukończenia rywalizacji na podium, musimy jednak przyznać, że brąz to wynik poniżej naszych oczekiwań. W tym sezonie udało nam się dopracować wiele technicznych elementów gry i znacząco poprawić naszą skuteczność. W tym aspekcie upatrywaliśmy naszych szans na zwycięstwo. W kluczowym momencie popełniliśmy jednak błąd taktyczny – przyznaje Adela Walczak. – Mistrzostwa były dla nas wyjątkowo krótkie i intensywne, brakowało trochę czasu na właściwą regenerację i sen, borykaliśmy się też z niespodziewanymi problemami natury medycznej (m.in. już po turnieju dowiedziałam się, że całe zawody zagrałam ze złamaną kością śródstopia). Wszystko to mogło zaważyć na naszej nieco słabszej dyspozycji w drugiej połowie turnieju. Na plus oceniamy za to doskonałe warunki lodowe przygotowane przez icemastera Michała Zakrzewskiego w hali Curling Łódź – dodaje. Miejsca 5-6 zajęły kolejne łódzkie pary: Zuzanna Rybicka / Bartosz Dzikowski oraz Katarzyna i Aleksander Grzelkowie.

Wewnętrzną sprawą curlerów POS-u były mistrzostwa w curlingu na wózkach. Rywalizację par mieszanych wygrali Joanna Kozakiewicz i Michał Daszkowski, którzy pokonali w finale Agatę Małachowską i Łukasza Waszka. – Bardzo się cieszę, że te mistrzostwa Polski w ogóle doszły do skutku, mimo wielu przeciwności. Dla nas, zawodników i zawodniczek na wózkach to szczególnie ważne, bo pary mieszane na wózkach to absolutna nowość – trenowaliśmy do tej konkurencji dopiero pierwszy sezon, więc to naprawdę było dla nas bardzo ważne. Atmosfera na zawodach była doskonała, a zdobycie złotego medalu w parach wraz z Joanną Kozakiewicz było przysłowiową „wisienką na torcie” i dało nam naprawdę mnóstwo radości satysfakcji! – mówi Michał Daszkowski.

Rywalizacja drużyn na wózkach padła łupem drużyny POS FAR w składzie Łukasz Waszek (skip), Eugeniusz Błaszczak, Radosław Grad, Agata Małachowska, Michał Matusiak. W mistrzostwach seniorów 50+ najlepsi okazali się natomiast gdańszczanie pod wodzą Henryka Skowrońskiego. Najlepsza z drużyn POS-u (skip Jacek Szeliga) uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa zakończyły sezon curlingowy w Polsce. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.curlingevent.com

Czołówka klasyfikacji końcowej MP par mieszanych:
1. Ewa Nogły / Konrad Stych
2. Aneta Lipińska / Michał Janowski
3. Adela Walczak / Andrzej Augustyniak
4. Marta Szeliga-Frynia / Paweł Frynia
5. Zuzanna Rybicka / Bartosz Dzikowski
6. Katarzyna Grzelka / Aleksander Grzelka

Klasyfikacja końcowa MP seniorów 50+:
1. Gdański Klub Curlingowy (skip Henryk Skowroński)
2. KS Warszowice (skip Krzysztof Nowak)
3. POS Łódź (skip Jacek Szeliga, Jacek Szkobel, Cezary Gromek, Zbigniew Orłowski, Krzysztof Jodłowski)
4. POS Łódź (skip Krzysztof Kowalski, Tomasz Dyderski, Andrzej Jędrzejczyk, Tomasz Kijanka)
5. Toruński Klub Curlingowy (skip Janusz Szatkowski)
6. POS Łódź (skip Krzysztof Gowin, Marek Malinowski, Remigiusz Pękala, Piotr Idzikowski, Jacek Kubera)Klasyfikacja końcowa MP par mieszanych w curlingu na wózkach:
1. Joanna Kozakiewicz / Michał Daszkowski
2. Agata Małachowska / Łukasz Waszek
3. Monika Bodych / Mariusz Włodarski

Klasyfikacja końcowa challenge’u w curlingu na wózkach:
1. POS FAR Łódź (skip Łukasz Waszek, Eugeniusz Błaszczak, Radosław Grad, Agata Małachowska, Michał Matusiak)
2. POS Łódź (skip Michał Daszkowski, Mariusz Włodarski, Marek Popłoński, Joanna Kozakiewicz, Monika Bodych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *