Łódź Miłości płynie dalej! W trzeci rejs zapraszamy już 7 czerwca 2019 r. o 18.00. Idea zainicjowana przez dwójkę artystów: Olę Kozioł i Suavasa Lewego ma swój dalszy ciąg. Łódzcy muzycy po raz trzeci zagrają charytatywnie – w tym roku dla Sudanu Południowego.

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Fabryka Sztuki i Przepraszam (Ola Kozioł i Suavas Lewy) pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszają na koncert. Cały dochód z przeprowadzonej zbiórki zostanie przeznaczony na działania PAH w Sudanie Południowym.

Sudan Południowy uzyskał niepodległość w 2011 roku, po zakończeniu trwającej ponad 20 lat wojny domowej. Niestety, w rzeczywistości kraj jest wciąż skonfliktowany. Sytuację utrudniają również trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny kraju. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Sudanu Południowego migrują w inne części kraju lub poza jego granice w poszukiwaniu bezpieczniejszego schronienia, wody i żywności.

Sytuacja w kraju jest bardzo niestabilna, a potrzeby humanitarne rosną z roku na rok. W lutym 2017 roku ONZ ogłosiła pierwszą od 6 lat klęskę głodu. Trudne warunki wzmagają również ryzyko wybuchu epidemii chorób przenoszonych drogą wodną.

Polska Akcja Humanitarna działa w Sudanie Południowym od 2006 roku. Priorytetem jest zapewnienie ludziom dostępu do czystej wody i bezpiecznych warunków higienicznych. Prowadzony jest również szeroki zakres działań z zakresu bezpieczeństwa żywnościowego. Osoby wewnętrznie przemieszczone, powracające do domów i lokalne społeczności wspierane są dystrybucjami przedmiotów pierwszej potrzeby i schronień.

PAH buduje i remontuje studnie, latryny i stacje mycia rąk. Dba o odpowiednie warunki sanitarne w szkołach. Edukuje z zakresu dobrych praktyk higienicznych i rozdaje pakiety z produktami niezbędnymi do zapewnienia sobie i swojej rodzinie odpowiedniego bezpieczeństwa higienicznego.

Chcemy pokazać, że Łódź ma wielkie serce i mimo napływających zewsząd złych informacji, mimo wszechogarniającej mowy nienawiści, zapraszamy na koncert, którego głównym hasłem jest miłość.

Podczas koncertu wystąpią łódzkie zespoły:

Łukasz Lach
Ted Nemeth
Soniamiki
Mona Polaski
Łódzka Grupa Kuaedza

W trakcie wieczoru przez wolontariuszy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na działania w Sudanie Południowym. Bardzo prosimy o wasze wsparcie!

// KIEDY: 7 czerwca 2019 // piątek // godz. 18.00
// GDZIE: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83, 91-455 Łódź

Wstęp na koncert jest wolny.
Bardzo prosimy każdego uczestnika o wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz działań PAH w Sudanie Południowym.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sobota
Sobota w Glow Club
opener
Poza Łodzią: Foster the People, The Dumplings, Misia Ff i Król na Open’erze!
tvz
TVZ w Ciągotach i Tęsknotach

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*