Łódź miłości #2 – Koncert dla Syrii (foto)

IMGA0212W piątek, 23 marca w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, odbył​a się druga edycja koncertu charytatywnego –  Łódź Miłości.

Idea zainicjowana przez dwójkę artystów: Olę Kozioł i Suavasa Lewego ma swój dalszy ciąg. Łódzcy muzycy po raz drugi zagrają charytatywnie dla Syrii. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Fabryka Sztuki pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej zorganizowali koncert,  z którego dochód został przeznaczony na działania PAH w Syrii.

Konflikt w Syrii trwa już od ponad pięciu lat. Niedawno świat obiegły doniesienia o kolejnych tragicznych wydarzeniach. Trwa dramat syryjskich cywilów we wschodniej Ghoucie. W ciągu kilku ostatnich dni w bombardowaniach zginęło ponad 600 ludzi, mieszkańcy miasta pozbawieni są pomocy medycznej, brakuje żywności i wody. Trudna sytuacja panuje również na północy kraju. Na początku stycznia z powodu eskalacji walk w regionie swoje domy opuściło ponad 200 000 osób.

 

Podczas koncertu wystąpiły łódzkie zespoły: Przepraszam – 18 Rzek, Bielas i Marynarze, Wieże Fabryk, Niebiescy i Kutman W poprzedniej, ubiegłorocznej edycji zagrały: Dzikie Jabłka, Diabubu, Łukasz z Bałut, Przepraszam, Ted Nemeth, Alles, Demolka i 19 wiosen.

W trakcie wieczoru przez wolontariuszy prowadzona była zbiórka pieniędzy na pomoc ofiarom konfliktu w Syrii. PAH pomaga uchodźcom w obozach w Syrii, zapewniając dostęp do bezpiecznej wody, żywności i opieki medycznej. Koncert odbył się w ramach akcji Kolorowa Tolerancja.

Zobacz także:

Łódź Miłości w Centrum Dialogu (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *