Łódź Miastem Talentów 2019

Tegoroczna edycja ŁMT odbywać się będzie pod hasłem „Wolność moja i twoja”. Do udziału zachęcamy wszystkie osoby od 16 roku życia z całej Polski, które podejmą temat w trzech kategoriach: dziennikarskiej, fotograficzno-filmowej oraz off.

Zależy nam, aby uczestnicy potraktowali hasło tegorocznej edycji z dużą dozą kreatywności, wyszli poza utarte schematy i pokazali nam, jak oni rozumieją i definiują wolność. Zachęcamy do podejścia do tematu z otwartym umysłem, nietypowo, porzucając wszelkie schematy i dotychczasowe definicje.

Dziennikarska: dziennikarstwo w obecnych czasach wymyka się czystej definicji przechodząc transformację. Rozwija się w zawrotnym tempie chociażby dziennikarstwo internetowe. Namawiamy do otwartości i poszukiwań poza granicami definicyjnymi. Dziennikarstwo to nie tylko felieton, reportaż, czy wywiad (choć takie formy jak najbardziej też będą mile widziane!), ale również chociażby kanał na YouTube, strona internetowa, czy blog informacyjny.

Fotograficzno-filmowa: obraz, czy to ruchomy, czy statyczny jest przez wielu uważany za najsilniejszy nośnik informacji, ale też emocji. Może być przekaźnikiem artystycznej potrzeby twórcy, ale też pokazywać jego doraźne potrzeby i dążenia. Podobnie jak obraz potrafi w niepowtarzalny sposób pobudzić wyobraźnię, tak i my mamy nadzieję, że wyobraźnia uczestników nie ograniczy się tylko do tradycyjnej formy filmowej czy fotograficznej.

OFF: kategoria, która nie mieści się w żadnej definicji. Tu można zrealizować wszystko, od monodramu, poprzez performance, na rękodziele, etiudzie ruchowej czy muzycznej kończąc. Szczególnie w tej kategorii doceniana będzie kreatywność i otwartość umysłu.

Celem konkursu jest wspieranie poszukujących, twórczych, młodych talentów. Osób, które poprzez autorskie i kreatywne działania w szczególności o charakterze artystycznym chcą zamanifestować emocje dotyczące pojęcia wolności własnej, ale też wolności drugiego człowieka.

Szczególną wartość konkursu stanowi jego formuła wypracowana przy poprzedniej edycji i kontynuowana w tym roku. Nie opiera się ona jedynie na prezentacji prac uczestników na kolejnych etapach, ale zakłada rozwój ich pomysłów pod okiem profesjonalistów. Specjalnie powołani eksperci będą przeprowadzać warsztaty oraz konsultacje z uczestnikami, które mają sprawić, że ich praca ewoluuje. Stąd tak ważne jest, aby przesyłając zgłoszenie przedstawić pomysł (nie zaś gotowy projekt!) lub projekt znajdujący się we wczesnej fazie realizacji. W każdej kategorii konkursowej ekspertami oraz jurorami będą osoby z uznanym dorobkiem w danej dziedzinie i stanowiące w niej autorytet.

Zależy nam nie tylko na odkrywaniu młodych talentów, ale także wspieraniu ich w stawianiu pierwszych kroków na ich twórczej ścieżce. Przewidujemy atrakcyjne nagrody pieniężne, a także rzeczowe, czy związane z publikacją ich pracy. Pragniemy, aby zwycięskie dzieła ukazały się w na łamach prasy, na antenie telewizyjnej, by zaistniały na scenie, czy też zostały zaprezentowane przez organizację wernisażu. Zgłoszenia przyjmujemy do końca marca. Konkurs zakończy 8 czerwca uroczysta Gala Finałowa, na której poza prezentacją zwycięskich prac, odbędzie się spotkanie z zaproszonym gościem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *