lodzkomotywaW sobotę, 12 października o godz. 19:30 na budynku YMCA (Moniuszki 4a) rozpocznie się pokaz video mappingu. Akcja organizowana jest przez Dom Literatury i Kolektyw BIEDA w ramach tegorocznych obchodów Roku Tuwima.

Projekt „LOdzKoMoTyWa” to działanie mające na celu połączenie wielu technik wyrazu artystycznego a jednocześnie angażujący, tak szeroko reprezentowany w naszym mieście wachlarz społeczeństwa. Ideą przyświecającą twórcy, jest pokazanie jak ważna jest współpraca międzyśrodowiskowa i społeczna na wszystkich poziomach oraz to, że każdy tryb w maszynie osiedla/dzielnicy/miasta jest istotnym elementem dla końcowego obrazu całości.

Wiersz Tuwima daje inspirację to takiej interpretacji, gdzie tytułową lokomotywę możemy odczytać jako alegorię procesów i życia w wielo kulturowo-warstwowym społeczeństwie. Wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, będzie deklamowany przez dziesiątki łodzian reprezentujących różne środowiska, stanowiska i zawody.

Rejestracja wiersza audio i wideo, będzie potem wykorzystana poprzez technikę cięcia, kolażu, miksu i plądrofonii, do dalszej pracy przy kompozycji muzycznej i finałowej produkcji mappingu.

Kompozycja/idea projektu: Suavas Lewy
Mapping i grafika: Andrzej Czapliński, Agata Antonina Jastrzębska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lpg
Legowisko i Łódzki Port Gier
Targi Mieszkań i Domów w Łodzi
Piernikalia 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*