W dniach 23-24 września br. w Łodzi  odbędzie się SoDA Conference 2021 – pierwsza w kraju, tak duża konferencja skierowana do polskich producentów oprogramowania. W wydarzeniu udział wezmą decydenci sektora rynku IT oraz przedstawiciele spółek prywatnych, organizacji branżowych, uczelni technicznych, a także reprezentanci administracji publicznej. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Łódź.

Tematem przewodnim konferencji jest „The future is now. Trendy, które określają polskie Software House’y.” Wydarzenie jest okazją do podjęcia rozmów na temat kwestii istotnych dla branży.   Panele dyskusyjne poświęcone będą przyszłości rynku, w tym zmianom, jakie wywołała pandemia COVID-19. Prelegenci przedstawią m.in. trendy w HR, sprzedaży i marketingu oraz cyberbezpieczeństwie w obliczu pracy zdalnej.  Poroszana zostanie tematyka związana z wykorzystaniem technologii Cloud oraz Mergers and Acquisitions. Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala SoDA Awards, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe i partnerskie.

– Na miejsce konferencji wybraliśmy miasto, które doskonale odzwierciedla naszą branżę. Dynamiczny rozwój Łodzi, jej otwartość na międzynarodową współpracę oraz innowacyjne podejście do biznesu, sprawiają, że branża IT czuje się tam niezwykle komfortowo – mówi Przemysław Mikus, Wiceprezesz SoDA.

Łódź na przestrzeni ostatnich lat zyskała nowe oblicze. Dawnym fabrykom włókienniczym przypisywane są nowe funkcje w postaci nowoczesnych przestrzeni biurowych czy mieszkań o industrialnym charakterze. Każdego roku w mieście przybywa atrakcji turystycznych i klimatycznych  miejsc do spędzania wolnego czasu, a także przestrzeni do inwestycji i rozwoju nowoczesnego biznesu.

Jednym z priorytetów miasta jest wspieranie sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Centra BPO/R&D/SSC/GBS i IT już teraz tworzą blisko 30 tysięcy miejsc pracy, a zatrudnienie w tym sektorze stale wzrasta. Centralne położenie wraz z rozwiniętą infrastrukturą miasta i regionu sprawia, że  Łódź jest naturalną lokalizacją dla sektora produkcyjnego i logistycznego. Miasto zapewnia wsparcie dla nowych inwestorów w postaci dedykowanej obsługi ze strony Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi, zwolnienia z podatku CIT lub PIT (Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna), a także pomoc publiczną przyznawaną z tytułu nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy.

– Jako miasto, dla którego niezmiernie ważne są nowe technologie i wsparcie polskiego biznesu, cieszymy się, że to właśnie w Łodzi odbędzie się tak ważne wydarzenie dla branży IT, jakim jest SoDA Conference 2021. Wierzę, że od teraz Łódź stanie się miejscem corocznych spotkań wszystkich przedstawicieli polskiej branży Software Housów – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Więcej o SoDA Conference 2021: https://event.meetingapplication.com/sodaconference2021

O SoDA

Organizacja Pracodawców Usług IT (SoDA) to związek polskich firm technologicznych, wytwarzających oprogramowanie oraz zapewniających szeroki wachlarz outsourcingu usług IT na rzecz klientów na całym świecie. Organizacja powstała w 2018 roku, obecnie zrzesza ponad 130 firm o kapitale polskim i zagranicznym, działających na terenie całego kraju, które zatrudniają w Polsce ponad 21 000 pracowników. Misją SoDA jest integracja polskiej branży IT i jej reprezentacja oraz działania na rzecz jej rozwoju na rynkach zagranicznych. SoDA współpracuje z takimi organizacjami jak: PIIT, PTI, PAIH, ITCorner i Klaster IT.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Eko_Targ_2.fot.JJ_Photo
1. urodziny Eko Targu
masakrycyzna
Lutowa Masa Krytyczna – informacja
Szafing_plakat_ogolny_-_pazdziernik_2016
Szafa.pl: Ogólnopolskie Wietrzenie Szaf

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*