Z okazji 135. rocznicy urodzin Artura Rubinsteina, wybitnego pianisty urodzonego w Łodzi, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystaw online:

„Niezwykłe koncerty Artura Rubinsteina w Łodzi w latach 1902-1975 na łamach prasy łódzkiej”

http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-rubinstein/

„Łódź Artura Rubinsteina”

http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-rubinstein/wystawa2.php

Artur Rubinstein nazywany mistrzem, wirtuozem, donżuanem, a nawet tytanem fortepianu do dziś budzi zachwyt i podziw wśród łódzkich melomanów.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w swej ofercie posiada bogaty zbiór prasy, zawierającej artykuły, które pozwalają prześledzić szczególne momenty z życia Artura Rubinsteina, kiedy to z radością i dumą gościliśmy w jego rodzinnym mieście. Łodzianie mieli wówczas okazję usłyszeć jego wyjątkowe interpretacje utworów na fortepian, w których perfekcja warsztatu łączyła się z pasją gry oraz twórczym indywidualizmem w sposobie odczytania muzyki. Dziennikarze rozpisywali się wówczas o jego niebywałym talencie, pojawiały się liczne anonse, pochlebne recenzje z koncertów oraz wywiady z artystą.

Wystawy prezentują artykuły poświęcone osobie Artura Rubinsteina wybrane spośród Dziennika Łódzkiego, Odgłosów, Rozwoju, Ilustrowanej Republiki, Nowego Kurjera Łódzkiego, Nowej Gazety Łódzkiej i innych zamieszczone w Bibliotece Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej https://bc.wbp.lodz.pl/dlibra

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
spotkanie_autorskie_z_marcinem_baczewskim_w_dku_20111127_1587476694
Spotkanie autorskie z Marcinem Bałczewskim w ŁDK
IMG_1969
Urodziny Tuwima 2016 (foto)
IMG_7907
X Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*