lsnie16, 17 i 18 stycznia o godz. 19 na Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędą się premierowe pokazy spektaklu Lśnię inspirowanego twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – Lśnieniem.

Jerzy Król nie pisze powieści grozy, to one piszą jego. Autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań oraz przemów dla polityków  pragnie wyzwolić się ze społecznych miejskich więzów, zamieszkać na odludziu i zmierzyć się ze swoją mroczną stroną, aby wreszcie uwięzić ją na kartkach maszynopisu. Dzięki agentce otrzymuje posadę dozorcy zapomnianego Studia Ogląd, ambitnej inicjatywy Toeplitza, pierwszego rektora łódzkiej filmówki. Razem z żoną Wandą, artystką wideo, oraz synem Danielem przeprowadzają się do miejsca, które oprócz kurzu i niepamięci pokryła nienawiść nieznanego pochodzenia. Uwięzieni w kleszczach filmu i literatury bohaterowie konfrontują się ze strachem o utratę talentu.

https://www.youtube.com/watch?v=dboB3iYrBJs

reżyseria i choreografia: Tomasz Bazan
tekst i dramaturgia: Marcin Cecko
muzyka: Marcin Janus
scenografia: Tomasz Bazan, Patrycja Płanik
kostiumy: Patrycja Płanik
multimedia i realizacja światła: Maciej Połynko
światło: Tomasz Bazan, Maciej Połynko
obsługa makiety studia „Ogląd”/video: Patrycja Płanik
lalki: Paulina Kara
występują: Dominika Biernat, Monika Buchowiec, Beata Kolak, Mirosława Olbińska, Anita Wach (gościnnie), Michał Bieliński, Przemysław Dąbrowski, Sławomir Sulej, Piotr Trojan, Tomasz Bazan (gościnnie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targowisko
Targowisko Teatru Zamiast
fot._Michal_Matuszak_8
Les Miserables w Teatrze Muzycznym
paczes
Rafał Pacześ Prezentuje: Tomek Jachimek i Piotr Szulowski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*