W środę 26 stycznia w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej w pierwszym meczu 1/4 Pucharu CEV siatkarek zespół ŁKS Commercecon podejmie chorwacką Mladost Zagrzeb. Początek meczu o godzinie 18. Spotkanie rewanżowe w stolicy Chorwacji zaplanowano na 1 lutego.

Do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek brązowe medalistki Tauron Ligi dotarły po wyeliminowaniu zespołów z Węgier i Hiszpanii. Udział w bieżącej edycji Pucharu CEV zespół prowadzony przez Michala Maska rozpoczął od konfrontacji z drużyną Swietelsky Bekescsaba. Przy al. Unii łodzianki zwyciężyły 3:1, a później w takich samych rozmiarach wygrały na Węgrzech. Kolejną przeszkodą był zespół z Wysp Kanaryjskich. Dwa mecze z tymi rywalkami odbyły się w hali „Ziuny” i oba ŁKS Commercecon wygrał bez straty seta. Po tych zwycięstwach los zetknął łódzką ekipę z Mladostą. Jeśli podopieczne Maska wyjda obronną ręką z tej rywalizacji, to powtórzą wynik sprzed 32 lat.

W sezonie 1989/1990 siatkarki ŁKS jako brązowe medalistki mistrzostw Polski znalazły się w czołowej czwórce Pucharu CEV. Zespół prowadzony przez Marka Makarskiego rozpoczął wówczas pucharową przygodę dwumeczem ze szwedzką Sollentuną. Tę przeszkodę pokonał bez straty seta i awansował do 1/8 finałów. Na tym etapie rywalizacji łodzianki mierzyły się z portugalską Boavistą Porto. Oba mecze z tym zespołem zostały rozegrane w hali pod trybuną stadionu piłkarskiego przy al. Unii. I w żadnym z nich rywalki nie wygrały seta. W ćwierćfinale rywalem ŁKS była ekipa TSC Berlin, naszpikowana reprezentantkami nieistniejącej już Niemieckiej Republiki Demokratycznej. W tej konfrontacji kluczowy okazał się mecz w Łodzi, który faworyzowane Niemki przegrały 0:3. Trener Makarski nie ukrywał, że w tym sukcesie duży udział miała… hala. – Najczęściej robiliśmy tak, że grając na połowie od strony zegara zagrywaliśmy po prostej, czyli tam, gdzie był najniższy sufit. Dlatego zawsze zaczynaliśmy mecz tak, by na tej połowie grać więcej setów.

Z drugiej strony siatki podawaliśmy natomiast po przekątnej, by rywalki nie mogły dokładnie przyjąć zagrywki. Niemki przed meczem trenowały w tej hali i trochę ja poznały, ale to im nie pomogło – wspominał Makarski. Po tym meczu ŁKS musiał wygrać już tylko jednego seta, by awansować do turnieju finałowego. I w Berlinie to zadanie zrealizował.

Po świetnym przyjęciu poprzednich spotkań siatkarki ŁKS Commercecon Łódź i tym razem gorąco liczą na wsparcie swoich kibiców. Z tego względu bilety na mecz z Mladostą Zagrzeb będą dostępne w cenie wejściówek na spotkania ligowe, czyli: 10 zł za bilet ulgowy, 20 zł za bilet normalny i 1 zł za bilet dla dzieci w wieku 5-10 lat. Już teraz można je nabyć na stronie www.sportarena.makis.pl. Z kolei wszyscy posiadacze karnetów na sezon 2021/2022 obejrzą pucharowy mecz bezpłatnie.
W ten sposób włodarze klubu z al. Unii Lubelskiej liczą, że uda się zapełnić wszystkie dostępne miejsca w Sport Arenie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9049_kopiuj
Treningi z Mariuszem Wlazłym w Łodzi (foto)
15_mistrzowie_LALS_Itaka_Superata
Finał XVI Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)
10siatkafinal
Projekt Plażówka 2015 – XIX Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*