23sierpnia_068We wtorek, 23 sierpnia odbyła się kolejna odsłona Lizard King Festival 2011. W Łodzi mogliśmy posłuchać dwóch ostrych kapel – To Leave A Trace z Ukrainy oraz Kabanosa z Piaseczna.

Jako pierwsi zaprezentowali się goście zza wschodniej granicy. To Leave A Trace pochodzi z Lutska, jednak jak było widać we wtorek ma w Łodzi sporą rzeszę fanów. Przyznam się, że osobiście na początku nie przekonali mnie do siebie, ot granie jak wiele innych zespołów. Z czasem  jednak wczułem się w klimat i dało się wyczuć młodzieńczą żywiołowość w ich graniu. Dużym plus należy się także za wokalistkę, Oksanę Bugayovą i jej głos, który zatrząsł Lizardem.

Po To Leave A Trace na scenie pojawił się znany i lubiany Kabanos. Wokalista zespołu na „dzień dobry” krzyknął – istniejemy czternaście lat i nigdy nie wygraliśmy w żadnym konkursie muzycznym. Czy grupa z Piaseczna ma szansę na zwycięstwo podczas festiwalu Lizard Kinga? Fani w łódzkim klubie bawili się wyśmienicie pogując już od pierwszego utworu. Fakt, że niektórzy pogubili przy tym złote łańcuchy nie ujmuje temu, że Kabanos „dał czasu” i nieźle namieszał. I zapewne zrobi to niejeden raz.

Kolejna odsłona półfinału Lizard King Festival 30 sierpnia. Wtedy na scenie przy Piotrkowskiej 62 wystąpią przedstawiciele łódzkiej sceny muzycznej – Lemur Band i Spaces Faces. Finał festiwalu odbędzie się 30 września w Krakowie.

Zobacz także:

Lizard King Festival: Revlovers i Lustro (foto)

Sztywny Pal Azji zagrał w Lizard King (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr210517-2806
Urodziny Manufaktury: Afromental (foto)
creative_act_of_music_tour_20100115_2001488658
Creative Act Of Music Tour 2010 w Stereo Krogs (foto)
18052013_957
Juwenalia UŁ 2013 – dzień drugi (foto+wideo)
2 komentarze
  • Max
    28 sierpnia 2011 at 22:39

    Marshall Plexi użyczył klub, gitarzysta TLAT preferuje rodzimy Mirex ale dysponuje tylko jedną sztuką

  • RmikiOCK
    24 sierpnia 2011 at 11:52

    Czy mi się, wydaje, czy Marshall Plexi gitarzysty z To Leave a Trace ma naklejkę „Normalsi”? Bo oni też mają taki wzmacniacz i jestem ciekawy czy jest to pożyczony 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*