30sierpnia_018Po raz trzecie w Lizard King zorganizowano eliminacje do finałowego konkursu Lizard King Festival. Tym razem przy Piotrkowskiej 62 można było usłyszeć przedstawicieli „łódzkiego podwórka muzycznego” – Spaces Faces i Lemur Band.

Jako pierwszy wystąpił zespół głośników, wzmacniaczy i mikrofonów – Spaces Faces. Kapela dość często koncertuje w Łodzi, wystarczy przypomnieć, iż tydzień temu wystąpili na Trawnikach Kultury, a potem zagrali koncert w… Lizard King. Nie znaczy, że to złe – ich kawałki szybko wpadają w ucho i warto za każdym razem, o ile czas pozwoli, wybrać się na koncert tej rockowej kapeli z domieszką grunge. Trzeba także nadmienić, iż to kolejny koncert Spaces Faces z nowym basistą, Markiem Świderskim.

Po 21:30 na scenie nieco nieśmiało pojawił się Lemur Band. W skład zespołu wchodzą Jarek Krzemiński – gitara, Bartek Sapota – bass i Teodor Doroba – perkusja, co jednoznacznie pokazuje, iż brak wokalu. Na facebooku zapowiedziana jest Anna Werecka, jednak w Lizardzie Lemur zagrał wyłącznie na instrumentach, co było gratką dla tych, którzy lubią nieco bardziej skomplikowane aranżacje, niż „dwa akordy, darcie mordy”.

Warto nadmienić, iż chociaż żadna z kapel nie nazywała się Plastelina i nie pochodziła z Trójmiasta, a z Łodzi nie było źle. Kolejna odsłona Lizard King Festival 6 września. Około godziny 20 rozpocznie się koncert zespołów: Organizm z Warszawy oraz Alchemia Blues Rock Jam Band z Lublina. Finał festiwalu odbędzie się 30 września w Krakowie.

Zobacz także:

Lizard King Festival: To Leave A Trace i Kabanos (foto+wideo)

Lizard King Festival: Revlovers i Lustro (foto)

Sztywny Pal Azji zagrał w Lizard King (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
019alwl
Little White Lies w Łodzi Kaliskiej (foto)
sipr021211-0009
Czesław śpiewa Miłosza w Wytwórni (foto)
Ju_Nie_yjesz
Już Nie Żyjesz prezentuje: „Proste sprawy”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*