033W piątek, 27 marca w Oficynie zorganizowano premierę spektaklu Teatru Pinokio – Living squat. Sztukę zrealizowaną w ramach Dotknij Teatru można było również obejrzeć 28 i 29 marca.

Projekt Living Squat – Demo Teatru Lalek jest próbą stworzenia żywej galerii teatru lalek. Projekt adresowany do młodzieży i widzów dorosłych jest serią zdarzeń zrealizowanych w konwencji teatru lalek, videoart, teatru instalacji i akcji artystycznej.

Głównym językiem, jakim posłużono się przy realizacji tego projektu jest animacja lalek i przestrzeni. W zdarzeniu w nowej odsłonie pojawiły się formy lalkowe ze spektakli i projektów Pinokia, a także nowe wykonane specjalnie do tego projektu.

joomplu:87591

Akcja będzie około dwugodzinnym wydarzeniem artystycznym zrealizowanym w kamienicy przy ulicy Gdańskiej. W ramach akcji zaanektowano całą przestrzeń udostępnioną na terenie Oficyny. W spektaklu wzięli udział aktorzy Teatru Pinokio oraz zaproszeni twórcy: muzycy, tancerze, performerzy, a także mieszkańcy Łodzi zaproszeni do poprzedzającego projekt warsztatu animacji.

/fot. Anita Andrzejczak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
monografika2
Ostatnie dni naboru na Festiwal MONOfest
toksyny_005_b
Łódzka publiczność pożegnała „Toksyny”
glowne_podworko
Ł4K: Teatr 8 Dnia. Podwórko (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*