Little_White_Lies_foto_Przemek_MazurŁódzki zespół Little White Lies – muzyczne odkrycie minionego roku, zdobył pieniądze na wydanie drugiej płyty dzięki społeczności portalu społecznościowego MegaTotal.pl. Otworzył tym samym drugą setkę projektów sfinansowanych przez fanów zgromadzonych wokół tego łódzkiego serwisu.

Ich debiut –„Devils in Disguise”, zwyciężył w plebiscycie Co Jest Grane na łódzką płytę roku 2012. Materiał na drugi krążek, który wydany zostanie z pomocą fanów, właśnie powstaje.

To jest rzecz nieprawdopodobna – mówi Zbyszek Krenc, połowa duetu Little White Lies. – Brak nam słów żeby opisać to, co się dzięki Wam wydarzyło. Przede wszystkim Przeogromne DZIĘKUJEMY. Jesteśmy w totalnym szoku, a Kaśka ma nawet w oku łzy. Zrobiliście coś niesamowitego, a płyta, którą dzięki Wam nagramy, będzie częścią Was. Zakładaliśmy ten megatotalowy projekt na 5 miesięcy. Wy zakończyliście go w 2 tygodnie, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Prosimy więc, abyście uzbroili się w cierpliwość i dali nam chwilkę na stworzenie kompletnego materiału, który pojawi się na albumie. Ze swojej strony możemy obiecać, że nasze tempo i energia w tym temacie będzie szaleńcza. Wy daliście z siebie wszystko więc i nam nie pozostaje nic innego jak dać teraz z siebie 200%.

Idea finansowania społecznościowego zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Dzięki niej realizowanych jest wiele niezależnych przedsięwzięć, nie tylko z dziedziny kultury. Łódzki MegaTotal.pl to jeden z pierwszych tego typu serwisów na świecie. Za jego pośrednictwem zebrano środki na ponad sto przedsięwzięć z dziedziny kultury, głównie muzyki. Dzięki społeczności MegaTotal.pl swoje płyty już wydali Maciej Werk, Samokhin Band i Tosteer. Inni łódzcy artyści, którzy postanowili pójść w ich ślady, to między innymi Power of Trinity, Cool Kids of Death i Revlovers.

Więcej  informacji  o  projekcie  Little White Lies na stronie: http://www.megatotal.pl/lwl

/fot. Przemek Mazur

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0465
Soundedit 2012 – drugi dzień (foto)
DSC_overhood
Overhood akustycznie w Bagdad Cafe (foto+wideo)
Letnisko: Mikromusic (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*