Robert_Miniak14 stycznia 2011 roku o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się wieczór prozy Roberta Miniaka z gościnnym udziałem Joanny Pucis, Doroty Ryst i Tadeusza Melona (skrzypce). Wstęp wynosi 10 zł.


 
Robert Miniak ( ur.1969 r. w Łodzi ),  poeta, prozaik, absolwent polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego,  Członek Zarządu Koła Młodych przy Łódzkim Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich i Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Publikował w „Tyglu Kultury”, „Toposie”, „Fragile”, „Arteriach”, w wielu almanachach pokonkursowych i w antologii  łódzkich debiutantów „ Na grani” (wydawca: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi 2008 r.). Autor tomików poezji „Refleksy” (Wydawnictwo Dorota Strugała, 2006) i  „Czarne wesele” (Wydawnictwo Kwadratura, 2008 r., w przygotowaniu kolejny tom wierszy pt. „Dwie trzecie”). Laureat ponad pięćdziesięciu ogólnopolskich konkursów literackich, w 2009 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego. Nagroda przyznawana jest w uznaniu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Cecha charakterystyczną pisarstwa Miniaka jest rustykalizm, odwoływanie sie do archetypów wiejskiego pejzażu i natury. „Kręgi” to nieopublikowany jeszcze zbiór opowiadań Roberta Miniaka.

Joanna Pucis
, już jako studentka debiutowała spotkaniami autorskimi w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Publikowała swoje utwory w prasie literackiej („Radostowa”, „Akant”). Jest współzałożycielką Grupy Twórczej OKNO. Razem z pozostałymi członkiniami Grupy prezentuje swoją twórczość na wieczorach autorskich mających formę spektakli, w których słowo współgra z muzyką i obrazem. Debiutancki tom „Przeciw-światło” jest zderzeniem wierszy wcześniejszych – lirycznych, z późniejszymi – oszczędniejszymi w słowach.

Dorota Ryst
, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, warszawianka. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Publikowała w almanachach pokonkursowych, prasie literackiej (m.in. „Akant”, „Radostowa”, „Metemorfoza”, „Suplement”, „Łabuź”). Autorka tomiku „Odmiana przez przypadki”, almanachów „Praska Przystań Słowa”. Jest współzałożycielką Grupy Twórczej OKNO.

Tadeusz Melon, skrzypek, kompozytor, aranżer. Laureat licznych konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
slamzarty
Slam! poetycki w Żarty Żartami
kapitualrz
Kapitularz 2016 – program
plakat_mk_2015
Mały książkomaniak 2015 – listopad

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*