naskrzydlach_11_pla_maly

W sobotę, 19 listopada o godz. 18 w BOK Na Żubardzkiej (Żubardzka 3) rozpocznie się podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “Na Skrzydłach Poezji”.

W programie wieczoru:
– Omówienie przez jurorów nadesłanych tekstów dotyczące warsztatu pisarskiego, najczęściej popełnianych błędów i tematyki.
– Odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród laureatom.
– Otwarcie Wystawy pt: „Na Skrzydłach Poezji” w Galerii “Ż”, projekt i realizacja art.plastyk Urszula Issaieff. Prezentacja tekstów nagrodzonych w formie wystawy jest cechą wyróżniającą nasz konkursu od innych tego typu projektów.

Osiem dni później, 27 listopada o godz. 17.00 odbędzie się prezentacja multimedialna nagrodzonych tekstów w Foto Cafe 102.

Jurorami VII edycji byli:
Piotr Grobliński – poeta, dziennikarz, publicysta kulturalny.
Dorota Bachmann – łódzka poetka, filolog polski.
Jolanta Sowińska – Gogacz –kulturoznawca, poetka.

Konkurs skierowany był do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. (kategorie wiekowe: 9-12, 13-15, 16-18, powyżej 19 lat).  Corocznie bierze w nim udział ponad 300 uczestników z całej Polski, także z  zagranicy.

Konkurs jest płaszczyzną do rozwijania dyspozycji twórczych i językowych dzieci, młodzieży i dorosłych, aktywizowania do uczestnictwa w kulturze. Poprzez publikowanie zbiorów wierszy, eksponowanie ich w formie wystawy, prezentację multimedialną czy zamieszczanie tekstów na stronach internetowych portali kulturalnych, zbieramy i prezentujemy dorobek i promujemy współczesnych twórców. Stwarzamy możliwość rozwijania umiejętności warsztatowych uczestników, umożliwiamy wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska poetyckiego poprzez konfrontację i bezpośrednie rozmowy z łódzkimi poetami, jurorami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baner_poziomy_wyspianski
Narodowe Czytanie 2017 w Łodzi
Janusz_Leon_Wisniewski_EMPIK
Janusz L. Wiśniewski w EMPIKu Manufaktura
Kalman Kaleka – spotkanie promocyjne
1 Komentarz
  • uczestnik konkursu
    21 listopada 2011 at 15:08

    Czy będzie dostępna lista osób wyróznionych w w/w konkursie?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*